rplov

Může mít kůň blechy?

Nejlepší odpověď
beer

Tak s tím jsem se ještě nesetkal, podle mne kůň blechy nemá. Ani jsem neslyšel, že by blecha vyjímečně na koni parazitovala…
Doplňuji:
Tak mne to zajímalo a hledal a hledal..
Našel jsem si zevní cizopasníky koní a blecha nebyla nikde uváděna, tedy kůň blechy nemá. Jistě, stejně tak jako třeba na podlaze, tak ji můžeme najít zcela náhodou i na něm – což asi nebude smyslem otázky.
http://cehis.cz/pu­blik_syst/files11/Zev­ni%20cizopasni­ci%20koni.pdf

Další odpovědi
anonym

Každé teplokrevné zvíře může mít blechy. Na koních se blechy vyskytují jen vyjímečně, typ srsti koně jim nevyhovuje. Koně mají hustou, krátkou srst a blechy spíš parazitují v delším chlupu.

anonym

Nemůže. „To jsou blechy psí, ty na koně nejdou“.

Funna

může…ale obvykle nemá, protože blechám „smrdí“…

Bahroona

Může, ale většinou mívá jiný parazity a roztoče.