quentos

Může mít kuchyňská sůl v klávesnici fatální dopad na její funkčnost?

Dostalo se mi mezi klávesy trochu soli. Snad jsem to všechno vyklepal, ale kdyby náhodou, mohou mít např. její chemické vlastnosti nežádoucí účinky? Díky.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Může i nemusí, poznáš to časem až sůl natáhne vzdušnou vlhkost a vznikne vodivá vrstva.

Další odpovědi
mosoj

Těžko říct. Nejde tak ani o korozi jako o vodivost. Také záleží jakou máš klávesnici, jestli membránovou nebo s mikrospínači. Rozšířenější jsou membránové.

Dochy

Může vzhledem k tomu, že je silně korozivní. Já bych se tedy bál té koroze víc než vodivosti. Při těch napětích, jaká v klávesnici jsou, budou případné svodové proudy poměrně zanedbatelné a elektronika by to měla přežít (může dojít k chybám), ale naskrz přeleptanou cestičku nebo zoxidovaný kontakt mezi folií a konektorem budeš těžko opravovat (když v mnoha případech ani okem nezjistíš, kde je problém).