_Lucka_

Může mít králík ještě ve dvouch letech mláďata..??

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce Králikář jsem našla toto:

Záleží na každé samici – některá dokáže dávat kvalitní mladé i ve 3–4 letech, výjimečně v 5 letech. Některou je třeba vyřadit v 1–2 letech, protože třeba špatně zabřezává, nemá kvalitní potomstvo nebo se nedokáže postarat o vrh. Nejčastěji se nechávají v chovu do 3 let. Samci fungují tak max 4–5 let (opět záleží na kondici a plodnosti).

Zdroj: http://www.kra­likar.cz/index­.php/poradna/Ple­menitba-a-k%C5%99%C3%AD­%C5%BEen%C3%AD/471-Kdy-konci-reprodukce-samic

Další odpovědi
LosMouchos

Mláďata ve dvou i ve třech letech nejsou problém u zdravé a vitální samice. Záleží na zdraví, schopnosti zabřeznout a počtu vrhů, které má za sebou.

dědapetr

Rači už né je lepší samice mladší není tak vysílená.