jirka F

Může mít dlouhodobě nemocný kluk zdravou holku?

Když má dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav.Může mít zdravou holku a nakonec i třeba děti.Nebo spíše by měl hledat holku také hendikepovanou.Aby jste mně rozuměli včera jsem si vyslechl dlouhý rozhovor mezi mojí příbuznou že prý s tou mojí nemocí nemůžu mít zdravou holku ani děti protože bych prý byl neštastný.Ale já jsem přesvěčen že může přeci ne každá holka je taková že je jí to lhostejný.

Jaký je váš názor?

Měl bych mít holku a třeba později za deset let i děti i když mám nevyléčitelnou­ nemoc.

Nejlepší odpověď
quentos

Co by ne, když si ji zaplatí…
A ne, dělám si srandu, několik takových znám i osobně…

Další odpovědi
da ny

Chybí základní údaj o typu Vaší nemoci/choroby.
Je mnoho párů, kdy je jeden z partnerů invalidní/nemocný.
Pokud máte dívce co nabídnout a ona Vám, proč ne.
Pokud dokážete jednou zabezpečit rodinu, můžete si ji časem pořídit.
Jestliže b\ bylo nevhodné počít dítě (pro genetické onemocnění/vada),
můžete si pořídit děvče/ženu s dětmi, které budete společně vychovávat, strat se o ně a živit.

elkon

Když si dva rozumí, vše ostatní není důležité. Nepíšeš sice o jakou nemoc jde, ale pokud to tomu druhému nevadí, nic se neděje.

Drap

Proč by ne. I když zde bude hrát zřejmě roli i druh nemoci. Pokud je nemoc, že kluk je neplodný, tak těžko budou mít dítě.

Pepa25

Tohle je hodně ošemetné. Jsou lidé s postiženími, která jsou na první pohled vidět, ale dotyčný je mentálně plně zdravý, inteligentní, potenciálně perfektní partner, navíc s vyšetřením, které vylučuje genetickou zátěž. A přesto může mít problém najít partnerku … Na druhou stranu „úplně normální“ může mít v rodině brutální genetickou zátěž závažnou chorobou, která se jen u něj neprojevila … U toho prvního je o to tom, aby se nenechal odradit, případně u vážného vztahu argumentoval tím genetickým vyšetřením.

VeronikaDavi

Znám ženu, jejíž mladý muž je naprostý ležák ochrnuty od krku dolů a mají spolu tři děti a moc se miluji. Nevím, proč by to nešlo, jen to chce najít tu pravou… Láska číhá všude a je jí jedno, jestli ma někdo handicap… :)

Dochy

Hele, to dost záleží. O jakou nemoc jde (v některých případech není vhodné mít vlastní děti z důvodu pravděpodobné genetické zátěže), jak to pak zvládnete (zda Tvůj problém pak nebude znamenat, že se dvěma dětmi se bude holka sama starat o 3 lidi) apod…
Většina těch problémů se myslím dá zvládnout pokud je snaha, ale záleží…

A ono s tím „hledáním“ to pak stejně není tak že někam přijdu, kouknu a řeknu, hele mně chybí ruka, tobě noha, pojď dáme to dohromady. Takže nezbývá než dát obecně vztahu zelenou a pak se uvidí jaký protějšek se objeví.

Hufnágl

Drap
Co píšeš za bláboly. Proč by nemohli mít děti? Říká ti něco adopce nebo umělé oplodnění?