Rokio

Může mít člověk lepší sluch než zdravý pes ve středních letech?

Když přichází do baráku máma s dalším členem rodiny, tak to zaregistruji kolikrát dříve než naše fena, které je v lidských letech skoro 50.

Bydlíme v prvním patře.

Nejlepší odpověď
cochee

Zdravý a ne starý pes má 4× (některé zdroje uvádějí 7×) citlivější sluch než člověk, co se týká hlasitosti zvuku. Kromě toho má i 2×-3× větší frekvenční rozsah – pes slyší zvuky řádově do 40 kHz i více (člověk do 20). I psovi samozřejmě věkem sluch slábně, uvádí se po 10. roku věku, u větších plemen i dříve. Takže buď má vaše fena tzv. na salámu, že někdo jde, přičemž to slyší docela dobře, anebo opravdu už hluchne.

Další odpovědi
Drap

Ne, neni to možné.

plebs

Hele to máš jako u osob někdo slyší dobře další méně anebo je napolo hluchý

Kelt

A co když to ta fena pozná, ale nějak ji ti lidé nevzrušují a nedá to znát. Zkus jinou zkoušku sluchu, nebo zajdi ke zvěrolékaři.