Nika

Může mít člověk dvě zaměstnání na HPP?

Nejlepší odpověď
anonym

Od toho se tomu říká „hlavní pracovní poměr“ a „vedlejší pracovní poměr“.To znamená, že je vždy jeden ze zaměstnavatzelů Tvým zaměstnavatelem hlavním a vůči němu máš podstatně jiné povinnosti jako zaměstnanec, než k zaměstnavateli na VPP. Tento zaměstnavatel za Tebe odvádí zálohy na ZP a OSSZ a daň ze závislé činnosti. Zaměstnavatel na VPP většinou odvádí pouze daň srážkovou, nebo vyplácí příjem nezdaněný s tím, že povinnost odvést z tohoto příjmu daň je na pracovníkovi samotném.
Ne, ze zákona nelze mít více než jeden HPP. Souběžně s ním lze mít vždy jen VPP.

Další odpovědi
Mapel

Ne, je pouze jeden HPP, ty další jsou VPP.