kvik33

Může mít autista asistenčního psa?

Dobrý den,
zajímalo by mě,jestli může mít dítě s Aspergerovým syndromem stupně 3 asistenčního psa.
Nevím jak se tomu přímo říká,jestli antistresový pes nebo uklidnující pes.
PS:Tomu dítěti je 10 let,vidí a slyší.

Nejlepší odpověď
cochee

Vodicí pes by byl zbytečný, je vycvičen opravdu pro vedení nevidomých lidí a výcvik stojí nemalé peníze. A to asperger nepotřebuje, stačí mu normální pes – právě ten antistresový nebo uklidňující, prostě „kanisterapio­vý“ pes.

Ale pokud se pro aspergera ten vodicí pes zaplatí (a to ještě s vědomím, že se nedostane na jednoho nevidomého, který toho cvičeného psa potřebuje fakt jakože fest), tak proč ne…

Další odpovědi
Edison

Může, proč by nemohl.