paul1

Může mikrovlnka spotřebovávat elektřinu při spícím režimu?

V jednom článku jsem narazil na informaci že mikrovlnka může spotřebovat až 75 % el. energie i když je v spícím režimu.
Je to možné? Za odpověď předem dík. Pavel

Nejlepší odpověď
marci1

Mikrovlnku nemám, ale údajně mikrovlnná trouba spořádá během své životnosti více energie na osvětlení digitálního displeje než při ohřívání potravy.

http://finance­.idnes.cz/kolik-penez-spali-domaci-spotrebice-dbe-/viteze.aspx?c=2004M20­6H04A

Další odpovědi
zzzlatokopka

To je ten stand-by režim, ale to žere max pár vatů, ale za rok se toho docela dost nastřádá a když má člověk doma takových spotřebičů víc, tak je to docela velká položka na vyúčtování.

Já mám vše na cvakací prodlužky – zásuvky, vždy to vypnu. Nikde stend-by nemám.

briketka10

například dispej na MW ten, když je celou noc v provozu,
tak Vám totiž ´propálí´ za rok víc proudu než vaření v ní..

https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=displej+na+mi­krovlnn%C3%A9+t­roub%C4%9B+a+sp­ot%C5%99ebovan%C3%BD+el­.proud+

suaeda

Kamarád si již před časem pořídil indukční vařič. Ano značně šetří energii, ale zjistil pomocí měřáku, že vařič si bere až 25% energie při stanby. Dost jsme se tomu divili, ale je to tak. Možná nemá kvalitní značku výrobku, takže nyní po vaření vypíná vařič ze zásuvky.
Doplňuji:
Sám jsem si měřák pořídil domu a pár lidem jsem jej půjčil. A všichni se dost podivovali kolik watů za 24 hod. některé spotřebiče odeberou. Spotřebu převedli na vyšší jednotku vynásobili 365 za rok a cenou za 1 kWh. A najednou jim vyšla zajímavá suma v Kč. Zde dávám příklad měřáků.
http://www.con­rad.cz/mereni-spotreby-energie.c93243

gecco

75 % – ČEHO? – resp. – z čeho??
😉

lexx

Neni kus jako kus ale pokud myšleno 75% odběru plného provozu tak to asi ne…

Mapel

Ano, každý spící režim spotřebovává energii. Pak je otázka jak jí měřím, jak dlouho je ve spícím režimu a jaký je celkový odběr. Pokud mikrovlnku použiji jednou týdně, tak to opravdu dělá velký podíl. Bez přesných údajů těžko přesně odpovědět.

Emefej

75% z nominálního příkonu v režimu stand-by? Nesmysl, kde jsi to četl?