Avatar uživatele
BurTon

Může mi zaměstnavatel zabránit stáhnout výpověď?

Mám smlouvu na dobu určitou, do 1. 2. 2021 a usilovně si sháním práci již teď, jelikož v nynějším zaměstnání to stojí za starou bačkoru. Pracuji jako THP.
Blíží se konec měsíce a já mám vyhlídnutou novou práci, bohužel ještě ne 100 % potvrzená.
Mám dvouměsíční výpovědní lhůtu (na dohodu z praxe vím, že zaměstnavatel nepřistoupí) a přijít o další měsíc kvůli pár dnům se mi nechce, zvažuji teda podání výpovědi teď na konci září.
Kdyby se náhodou stalo, že práce nedopadne a neseženu si jinou, mohu výpověď stáhnout bez toho, aby si na mě zaměstnavatel mohl zasednou a výpověď mi stejně udělit?

Zajímavá 0 před 1276 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Zaměstnavatel není povinen tvoji výpověď zrušit, podle toho, jak se ti to hodí. Nelze si z toho dělat holubník. Jednou podaná výpověď je platná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Výpověď můžeš stáhnout, pokud s tím bude zaměstnavatel souhlasit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

Vše závisí na zaměstnavateli. Můžeš se zaměstnavatelem dohodnout, aby výpověď ignoroval, ale musíš to mít písemně!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Stáhnutí podané výpovědi jedině oboustrannou dohodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Podání výpovědi je jednostranný právní krok, k němuž není potřebný souhlas druhé strany.

Se stažením výpovědi z pracovního poměru je to jinak: Výpověď lze stáhnout jenom se souhlasem druhé strany
(to platí i pro výpověď od zaměstnavatele). A druhá strana (zaměstnavatel) není povinna souhlasit…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek