BurTon

Může mi zaměstnavatel zabránit stáhnout výpověď?

Mám smlouvu na dobu určitou, do 1. 2. 2021 a usilovně si sháním práci již teď, jelikož v nynějším zaměstnání to stojí za starou bačkoru. Pracuji jako THP.
Blíží se konec měsíce a já mám vyhlídnutou novou práci, bohužel ještě ne 100 % potvrzená.
Mám dvouměsíční výpovědní lhůtu (na dohodu z praxe vím, že zaměstnavatel nepřistoupí) a přijít o další měsíc kvůli pár dnům se mi nechce, zvažuji teda podání výpovědi teď na konci září.
Kdyby se náhodou stalo, že práce nedopadne a neseženu si jinou, mohu výpověď stáhnout bez toho, aby si na mě zaměstnavatel mohl zasednou a výpověď mi stejně udělit?

Nejlepší odpověď
elkon

Zaměstnavatel není povinen tvoji výpověď zrušit, podle toho, jak se ti to hodí. Nelze si z toho dělat holubník. Jednou podaná výpověď je platná.

Další odpovědi
Drap

Výpověď můžeš stáhnout, pokud s tím bude zaměstnavatel souhlasit.

Hufnágl

Vše závisí na zaměstnavateli. Můžeš se zaměstnavatelem dohodnout, aby výpověď ignoroval, ale musíš to mít písemně!

Dochy

Stáhnutí podané výpovědi jedině oboustrannou dohodou.

ivzez

Podání výpovědi je jednostranný právní krok, k němuž není potřebný souhlas druhé strany.

Se stažením výpovědi z pracovního poměru je to jinak: Výpověď lze stáhnout jenom se souhlasem druhé strany
(to platí i pro výpověď od zaměstnavatele). A druhá strana (zaměstnavatel) není povinna souhlasit…