savamis

Může mi zaměstnavatel ukončit v době mé neschopnosti pracovní smlouvu za zástup za mateřskou?

Ve smlouvě mám, poměr sjednán na dobu určitou po dobu čerpání mateřské a rodičovské dovolené,kterou končí 31.1.2016.Do kdy je potřeba se nahlásit na úřad práce.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Na dobu určitou, tedy 31.1.2016 končí tvůj pracovní poměr bez ohledu na jakékoli okolnosti.

To co popisuješ by se týkalo zákazu výpovědi, ale zaměstnavatel ti výpověď nedává, tobě končí pracovní poměr.

Do tří dnů, pokud chceš, aby ti byla vyplácena podpora od 1.2.2016. Jinak je to jedno-resp. záleží na tobě.
Pokud se nenahlásíš ani do 30 dnů, zdravotní pojišťovna bude po tobě vymáhat pojistné.
Pokud bude neschopnost trvat i v únoru, tak to samé jako výše, ale po ukončení prac. neschopnosti.

Další odpovědi
ivzez

Ne, zaměstnavatel „Vám pracovní poměr neukončí“.
Pracovní poměr sjednaný na dobu určitou skončí
uplynutím sjednané doby.
(Zaměstnavatel nemůže ukončit to, co už skončilo.)

Zavolejte zaměstnavateli a dohodněte se, kdy
si můžete vyzvednout potvrzení o zaměstnání
(zaměstnavatel není povinen je zaslat poštou).

Chcete-li, aby Vám zaměstnavatel ještě provedl roční zúčtování daně
z příjmu za rok 2015, doručte mu do 15. února písemnou žádost.

Bude-li nemoc trvat dále, budete mít nárok na nemocenské
i po skončení zaměstnání. Podklady pro výplatu nemocenského
tzv. „lístky na peníze“ budete předávat bývalému zaměstnavateli.

_____

Doplňuji (přehlédla jsem část otázky):

ÚP Vás může zaevidovat až po skončení zaměstnání i nemoci.
Pokud by nemoc skončila až po ukončení zaměstnání,
nebyla byste až do konce nemoci uchazečkou o zaměstnání.

Stát hradí zdravotní pojištění za osoby pobírající nemocenské (musela
byste doložit zdravotní pojišťovně), takže byste pojištění nehradila Vy.

Ale pozor na výši podpory – viz výše (první část odpovědi).