paní květa

Může mi zaměstnavatel nařídit nechat si psát neschopenku pouze u firemního lékaře?

Zaměstnavatel nám chce nařídit, abychom si nechávali psát v případě nemoci neschopenku pouze u firemního lékaře. Můj lékař je však přímo v místě mého bydliště, kdežto firemní lékař je mnohem dál. Má na to právo?

Nejlepší odpověď
cukrar

Pokud se ptáte pouza na psaní neschopenky, nemůže Vás tímto zaměstnavatel omezovat. Může jí klidně napsat i lékař v nemocnici.....

Další odpovědi
Michal Kole

Ano, Tvého praktického lékaře „můžeš“ zpracovat. U firemního lékaře je to komplikovanější:-)

a hlavně od dubna musí mít každý zaměstnavatel svého lékaře http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/od-dubna-musi-mit-kazdy-zamestnavatel-sveho-lekare/

iwrana

Nemá.K firemnímu lékaři musíte na vstupní prohlídku,na jednoroční preventivní prohlídky,nebo jak je to ve vaší firmě zavedené.Ale jinak podle zákona si každý může svého lékaře vybrat a ten mu také v případě potřeby napíše kontrolku.Kontrolku vám ,když je to nutné napíše třeba i zubař.