Může mi spolubydlící vypovědět náj. smlouvu ústně a zamezit přístup k věcem za nedodanou fakturu?

Oba jsme spolubydleli v náj bytě, dále byl dotyčný mým „předákem“ ve firmě pro kterou jsme pracovali na živnost. po 4 měsíčním čekání i urgování rozpočtů bez kterých nebyla známa cena za kterou pracujem mi došla trpělivost a na diskuzi přátel oznámil že hledám jiný job, protože tito neplatí, ještě téhož dne jsem byl spolubydlícím obeznámen at jiz na firmu nejezdím, že nemám psaá pí…oviny, poté mi byla ponížena mzda za již odvedenou ale nevyplacenou práci – na což jsem zareagoval nevystavením faktury – dokud nebude vse uhrazeno v puvodní výši.Dotyčný si místo výplaty strhal nájemné „dle jeho uvažení“ a sdělil že mu dlužím na tyto částky faktury.Ty jsem odmítl vystavit( nehodovala se výše mzdy a stržené nájmy), za toto jsem musel opustit byt do konce měsíce( sděleno ústně při rostržce před svědky cca v polovině měsíce), to jsem ucinil nechtěně již o týden dříve – byl mi vyměněn zámek na bytě a dovolen přístup jen pro os. věci. nyní již 14 dní nemám k ostatním věcem přístup, z náj. smlouvy jsem nebyl vyřazen a dotyčný si nárokuje „stržené nájemné“ znovu protože nemá faktury. Mám nějakou možnost obrany?

Nejlepší odpověď
anonym

Měl byste se obrátit na pronajímatele. Jako spolubydlící se stejnými právy byste měl mít svou kopii nájemní smlouvy, kde jsou uvedeny i výpovědní podmínky. Spolunájemce nemá právo si svévolně přisvojovat nároky pronajímatele (vlastníka) bytu.
Problémy s fakturací řešit se zadavatelem. Máte svůj ŽL nebo děláte pro toho druhého?

Další odpovědi
gnosis

jak pise Axl, vse by melo stat ve smlouve, kterou jste oba podepisovali. to, ze se chova jako idiot zraly na pruplesk je uz jina vec. za takovehle neumozneni pristupu do bytu bych jednoduse volal policii.

lubinko

Zdravím Tě. Přesně tento problém jsem žešil je to ani ne dba měsíce. Každopádně strana, která Ti brání v přístupu k osobním věcem na to právní nárok nemá. Žádný zákon ji v tomto nepodpoří, neexistuje takovej. Máš možnost i přes všechny neshody s touto stranou požádat o spolupráci Policii ČR, která je povinná Ti asistovat u převzetí osobních věcí. Co se týče neuhrazených faktur, bohužel, do toho nevidím co a jak bylo, ale určitě jsou schodná východiska, kdy po takových „podrazech“ z jeho strany nebudeš muset uhradit nic, naopak, ještě na tom můžeš bejt lépe a doplatí na to druhá strana. Bohužel, víc Ti teď neporadím, jelikož bližší a konkrétní informace se toho týkající neznám. No pokud bys měl zájem, rád Ti pomůžu. Kontakt snad se Ti na mě ukáže. Pokud ne, tak je hns.int@gmail.com. A hlavně neměj strach, vše jde řešit !!!