Avatar uživatele
Kiw

Může mi sousedka něco způsobit, když mě nahlásí na městský úřad, protože dělám hluk?

Sousedka, která bydlí pode mnou mě chce nahlásit na Městský úřad, protože říkala, že dělám hluk. To, co dělám, je, že cvičím na padu na bicí. A cvičím jen ve dne. . Může se mi něco stát?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3064 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud překračuješ hranice stanovené normou, může tě čekat zákaz, popřípadě pokuta. Sousedka sama o sobě ti nemůže udělat nic, jen snad bys od ní mohl v rozrušení chytit pár facek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

jestli je to mimo noční klid, tak nevím, jak by se mělo něco stát. soused hraje v devět večer na klavír a nedělám nic, v deset končí. já mu za odměnu zahraju na el.kytaru metalový rify a pěkně nahlas a max. do 22 hod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jen počkej až se naštve,pak to shcytáš na plnej čáře.
Taky jsem kdysi mlátil do kytáry a sousedům se to nelíbilo.
Musel bys istalovat akustický stěny,aby to slyšel nebylo.
„Existují hygienické hlukové normy, které omezují intenzitu hluku nejen v noci, ale i přes den. Pokud by pronikající hluk přesahoval od 6 do 22 hodin 40 decibelů a v noci 30 decibelů, lze se domáhat ochrany ve správním řízení, popřípadě v řízení přestupkovém. V krajním případě o ochraně rozhodne soud. Ten může uložit tomu, kdo hluk působí, aby se takového jednání zdržel. Zpravidla je nutný znalecký posudek, který intenzitu hluku změří a porovná s příslušnými hygienickými normami,“

Povolené limity jsou ale poměrně přísné, například 50 decibelů představuje normální nehlasitý hovor.

Zdroj: http://bydleni­.idnes.cz/novy-obcansky-zakonik-06a-/dum_osobnosti­.aspx?c=A140306­_161959_dum_o­sobnosti_web
http://www.mer­tlakustika.cz/?pa­ge=stiznosti
Tady máš ještě dole tabulku:
http://ekolis­t.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jak-se-branit-proti-nadmernemu-hluku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VeRe1983

Myslím, že v tomhle státě vůbec nic. Bydlel jsem vedle manželů, on alkoholik, ona nepřizpůsobivá, štěkali na sebe neustále. Když jsem si stěžoval na MěÚ tak na MP resp. PČR kdy padly nějaké výhrůžky, tak to bylo zcela k ničemu. Musel bys mít obrovskou smůlu, aby zákony platící de iure začaly platit i de facto.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kiw

A muzu se zeptat, kde presne jsou ty normy napsany?

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Zeptej se na hygienické stanici. Pro posouzení oprávněnosti stížnosti by dělali měření.
Nenechával bych to ale zajít tak baleko, protože v případě oprávněnosti zaplatíš měření, pokutu a nebudeš hrát. Lepší by bylo dát bicí na desku a tu zvukově izolovat od podlahy.

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kiw

Ale ja hraju jen na Padu. to je deska a na tom je mekky i tvrdy material.Je to jen na cviceni. To neni jako klasicky bubinek na bici.

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek