klikenka

Může mi soused znemožnit přístupovou cestu k mému pozemku?

Může mi soused znemožnit přístupovou cestu k mojemu pozemku?

Soused je vlasníkem pozemku, přes který vede místní komunikace, která je zařazená v pasportu. Na této to komunikaci má věcná břemena chůze a jízdy, která udělil i sousedům RD. Jelikož jsme dostali stavební povolení RD a jiný přístup nemáme, žádali jsme ho o zřízení VB, který nám ale nechce udělit. Vyhrožuje nám, že pokud po komunikaci vjede míchač, tak nám zatarasí cestu zpátky. Obec tvrdí, že cesta je veřejná (pasport, stará se o ni), avšak v katastru je vlasníkem soused a jsou tam vypsána VB. Má soused právo mi bránit vjezdu na můj pozemek? A má právo bránit ve stavbě? Jak se muho bránit? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je cesta vedena jako veřejná a vede po ní místní komunikace, bránit nemůže.

Další odpovědi
elkon

V takových případech poradí pouze právník.

autacek

S tím se obrať na právní poradnu, tady relevantní informace, navíc při neznalosti detailů případu, nenajdeš.