vitezove11

Může mi prosím někdo jednoduše lidsky napsat co je to Psychický jev?

Děkuji předem :)

Nejlepší odpověď
annas

Nejde to stručně. Předpokládám, že již něco z psychologie zná­te.

Lidé se od sebe liší vlastnostmi, schopnostmi, charakterem, zájmem o něco, střídáním nálad, někdo si rád i vymýšlí, třeba lž, má bohatou fantazii atd. Takže člověke nějkým způsobem vnímáme, nějak se nám JEVÍ.

Takže to všechno jsou psychické jevy, které se dále dělí na:.

  1. psychické procesy
  • poznávací – něco poznáváme, vnímáme představujeme si , myslíme, pak to vyjadříme řečí
  • paměťové – zapamatujeme si, uložíme v paměti a později si vybavíme
  • motivační – chceme něco dělat – žene nás vůle, někdy city

Tyto procesy se mění -. např. jsme v lese, zaměřím se třeba na strom, mihne se zvíře, uvídíme houby, takže přejdem od jednoho objektu druhému atd. Ve škole se musíte soustředit na matematiku, češtinu atd.

  1. psychické stavy

Takže jeden proces může být nahrazen procesem jiným, jak jsem uvedla. Jestliže květinu pzorujeme dlouho – přemýšlíme o ní, snažíme se ji zapamatovat. Třeba jsme přechodně unaveni, ospalí = psychický stav dočasný.
Jestliže máme trvalé špatnou náladu, jsem nepozorní atd., pak jde o stav relativně stálý.

  1. psychické vlastnosti

jsou na rozdíl stavů dlouhodobé, relativně trvalé – např. temperament, charakter, pravdomluvnost, čestnost, nadání í atd.

Takže opakuji mezi psychické jevy patří procesy, stavy a vlastnosti. K nim se připojí další psychické předpoklady.

Je to základní učivo psychologie, která se dále probírá podle jednotlivých bodů, takže je třeba zaměřit pozornoost na to, co se dovíte ve škole.

Další odpovědi
anonym

Samozřejmě,že správnou odpověd napsala Annas,
Mosoj totiž neumí moc dobře číst jak koukám a proto odpovídá nesmyslem,snad on je zjev ale my ostatní snad doufám,že ne.
Jugar