Avatar uživatele
Registrovaný

může mi prosim někdo?

Může mi prosím někdo stručně popsat pojmy:dividendy, dluhopisy, jistina, fondy? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Dluhopisy jsou jedním z široké nabídky investičních nástrojů, které kapitálový trh nabízí. Jsou považovány za relativně bezpečnou investici především pro konzervativnější investory.
http://www.finance.cz/…

Dividendy pomáhají investorům odhalit reálnou hodnotu společnosti. Na základě finančně – matematických modelů je možné ohodnotit akcii společnosti na základě celkové sumy budoucích dividendových výnosů, resp. jejich současné hodnoty. Jednou z nejpozitivnějších zpráv, kterou může akcionářům společnost zaslat je „vyzvedněte si na poště váš dividendový šek“. Dividendy, coby přerozdělování peněžních prostředků které mnoho společností vyplácí pravidelně svým akcionářům, rovněž posílají jasnou a silnou zprávu o výhledech do budoucna a budoucí výkonnosti. Ochota a schopnost vyplácet dividendy po dlouhou dobu, stejně jako síla je navyšovat, poskytuje dobrou informaci o fundamentu dané společnosti.

http://www.e-podnikani.cz/…

Význam jistiny: jistina slouží k pokrytí nákladů spojených s ubytováním v době, kdy nejsou poukázány prostředky od ubytovaného (platby za určité období jsou inkasovány koncem následujícího měsíce, tedy s téměř dvouměsíčním zpožděním) i jako klasická kauce (pro případ neplacení řádných plateb, vzniku škod apod.)

http://www.kam.vutbr.cz/…

Fondy EU představují hlavní nástroj realizace evropské politiky hospodářské a sociální soudržnosti. Právě jejich prostřednictvím se rozdělují finanční prostředky určené ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů mezi členskými státy a jejich regiony

http://www.strukturalni-fondy. cz/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 730
Zlatý mosoj 428
Zlatý gecco 260
Zlatý Hlada 245
Zlatý ivzez 236
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 166
Zlatý annas 156

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.