Tw!st

Může mi operátor dát novou SIM kartu se stejným tel. číslem?

Tak si říkám, jak všechno mám zabezpečeno skrz dvoufázové ověření (přes telefon), tak bych byl pěkně v háji, kdybych o svoji SIM kartu přišel. Je sice nepravděpodobné, že by z telefonu sama vypadla, nebo se rozbila, ale teoreticky pokud by se to stalo. Může mi operátor dát novou SIM kartu se stejným tel. číslem? Jak si ověří, že číslo patřilo skutečně mě?

Odpovědi
Edison

U smluvních tarifů to je zcela běžná praxe. U předplacených snad taky… ale to se informuj kdekoli, kde má operátor stánek…

Alesh

Dokonce to prý lze udělat tak, že ti operátor vydá rovnou 2 simky, s tím, že aktivní je jen jedna a v momentě kdy vložíš tu druhou do telefonu a zapneš, tak se ta první automaticky zablokuje a funguje ti jen ta druhá. Nevím, jestli to je úplně běžná věc, ale minimálně kámoš to tak má zařízené u T-mobile. Jestli to je svázané s nějakým tarifem apod., to fakt nevím, každopádně to lze takto mít.

Arne1

Na SIMce není nikde číslo napsáno. Propojení čísla SIM (interní, ale je na SIM napsané) se prování až inicializací v databázi operátora. Při poškození ti operátor novou vydá, většinou je to zdarma. Na to, jak dokážeš oprávněnost se zeptej operátora, pokud máš smlouvu tak je to jasné. Pokud máš předplacenku a ta je u operátora zaregistrovaná, tak je to taky jasné. Pokud předložíš nefunkční (poškozenou), tak pokud se na ni přečte její číslo, tak by to snad mohlo jít.

Edison

To, co píše Alesh se používalo v dobách, kdy na jedno číslo běžely dva přístroje. Typicky přenosný modem a telefon. Když se zapnul modem, odhlásilo to telefon, jak se modem vypnul, telefon se zase přihlásil. Dnes již není pro tento způsob reálný důvod.

cochee

Mám a používám, Vodafone, u nich se to jmenuje DvojSIMka. Druhá SIM pouze nepodporuje SIM Toolkit, takže na ni mi nepřijde např. systémová SMS s bankingovým heslem. Co se týká provozu obou SIM najednou, byl jsem akorát upozorněn, že to nelze, takže ve chvíli, kdy se přihlašuje do sítě druhá SIM, tak ta první už musí být odhlášena a naopak. Samozřejmě se mi to několikrát „povedlo,“ tak oba přístroje se tvářily, že jsou na síti i když dovolat se dá jen na jeden z nich (ten, který se přihlásil do sítě dříve).

Alesh

Nene, má to v současnosti a je to nastavené tak, že jakmile se přihlásí tou druhou simkou, tak se ta první na furt zablokuje. Důvod, proč to tak má je ten, aby v případě odcizení či nějakého nevratného zmizení mobilu (spadnutí mobilu do Macochy apod. 🙂, se mohl hned znovu nahodit. Samozřejmě musí tu simku mít někde inteligentně uloženou, aby o ní nepřišel zároveň s tou první.

Edison

Princip jsem napsal stejný. Já popsal jedenu z možností využití, nikoli jedinou… Ale takovouhle „zálohu“… no nevim.