hanny 2

Může mi někdo vysvětlit,proč se mi vždycky časem kroutí šňůra od žehličky?

Doplňuji:
Souhlasím -iv-,už se stalo!

Nejlepší odpověď
tom004

Jejich kroucení,až k poprakání,je důsledek, jednak způsobu ukládání po skončení žehlení,měl bych spíše říci,„zmuchlání“ kabelu.A potom je to konstrukcí vlastního kabelu.Jednotlivé žíly jsou stočeny z tenkých měděných drátků,s vrchní izolací z PVC.Všechny se stáčí stejným směrem.Potom se hotové žíly,barevně odlišné,stáčí,a prochází dalším zařízením,které na ně nanese další tentokrát už vrchní vrstvu podle druhu kabelu (guma,PVC,sili­kon,ap.).Kabe­ly pro použití k žehličkám,se ještě opředou tkaninou se zvýšenou odolností proti tepelnému poškození.Častým používáním,nes­právnou manipulací při ukládání,druhem výroby,a stárnutím materiálů,dochází vlivem kostrukce k rozdílnému smršťování materiálů(u umělých hmot,mimo silikonu),a žároveň se pohybují drátky v jednotlivých žílách tak,že se už nikdy nevrátí na původní místo,a na kabelu se začnou tvořit různé hrby,počínající smyčky,prostě kabel se už nijak nedá narovnat.Časem dojde k takovému poškození,že kabel začne být životu nebezpečný a musí se vyměnit.I proto,je pro podniky a provozovny kde se používá ruční el. nářadí,nařízena normou ČSN,pravidelná roční kontrola mechanického,a isolačního stavu.Platí to i pro prodlužovací kabely.Výsledky těchto zkoušek,se protokolují.Bo­hužel,na domácnosti se zapomíná.Problémy nastanou až při případné pojistné události.No,snad jsem to moc nezkomplikovaal.

Další odpovědi
arygnoc

všechny šnůry se kroutí.

zejména ty od sluchátek, napáječek a o té od myši ani nemluvím.

venkovan

Mne se kroutí prodlužka a taky ruka když mám šáhnout do peněženky u pokladny finančního úřadu.
Nicméně přívodní šňůry se často kroutí neustálým častějším jednosměrným přetáčením nástroje. Někdy není od věci třeba zástrčku žehličky zavěsit pod strop, žehličku pustit dolu do volného prostoru a ta se může začít jedním směrem otáčet proti jak byla namotána.
Co s tím – rozmotat, vyměnit, žehlit druhou rukou, koupit novou žehličku bez přívodní šňůry – třeba na uhlí.

Pecudka

Kdyby jenom od žehličky 🙂

anonym

A i od feeenu ! 🙂
P.S. Chlapi si notuji na diskuzi. Nepustime se Hanny do nich ? 🙂 -iv-

WeeBear

Také bych požádala o vysvětlení, proč se mi kroutí šňůry od všeho, co je pro mě ‚nezbytné‘. :/ :)

anonym

Jen si tady notujte , vy chlapi !
A prkenka obe dolu davate ?? To zase rikame my vam. ! :-p -iv-

arygnoc

není zapotřebí, ženský doma nevedu.

anonym

Kvuli prkenku , ze ? 🙂

arygnoc

přesně!

postupujete do dalšího kola bez stráty desítky.

(potlesk)

kablik

hany, je to prosté, po skončení žehlení šnůru prostě a jednoduše namotávíte na tělo žehličky, kdybyste ji pečlivě N A V Í J E L A tak se to kroutin nebude, nic si z toho ale nedělejte své ženě to vykládám celý roky a nepomáhá to…

hanny 2

Já ale šňůru na tělo žehličky nenamotávám,nechá­vám ji viset volně dolů,mám totiž žehličku na okně!Takže co mi odpovíte teď?

arygnoc

no to je špatně!

na volně visící šnúru působí Coriolisiho síla, jež spůsobuje její stočení.

Z toho vyplýva:

namotávat, namotávat , namotávat.

hanny 2

Takže Kocourkov aneb jak v Číně na haluzi,že?

anonym

Jaka ze sila ??? 🙂 Ja pouziji asi brzy tu svoji a to teprve bude peri litat !

arygnoc

tak se podivejte na http://heureka­.tym.sk/spres­ne.php?book=&do­taz=jav,%20Co­riolisiho

peří mi už dávno vypelichalo, takže hrozba je planá.

anonym

Aha ! Ale o prkenku tam neni nic ! ☹ Pro dnesek dobrou. -iv-

hanny 2

  • iv-: o prkénku by byla další nekonečná debata!Takže dobrou,musím ještě vyvenčit pejska a vůbec se mě nechce,protože tam pršíííí!

arygnoc

no nejak jste od žehličky otočili na orkénka, hm.

Proboha, co s nima máte?

anonym

:)))))))))) ( potlesk ) 🙂

arygnoc

:))))))))))))))))) (potlesk)