Avatar uživatele
hanny 2

Může mi někdo vysvětlit,proč se mi vždycky časem kroutí šňůra od žehličky?

Doplňuji:
Souhlasím -iv-,už se stalo!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? dudu, chudst, tom004, dědapetr, anonym, arygnoc, Pecudka před 4693 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Jejich kroucení,až k poprakání,je důsledek, jednak způsobu ukládání po skončení žehlení,měl bych spíše říci,„zmuchlání“ kabelu.A potom je to konstrukcí vlastního kabelu.Jednotlivé žíly jsou stočeny z tenkých měděných drátků,s vrchní izolací z PVC.Všechny se stáčí stejným směrem.Potom se hotové žíly,barevně odlišné,stáčí,a prochází dalším zařízením,které na ně nanese další tentokrát už vrchní vrstvu podle druhu kabelu (guma,PVC,sili­kon,ap.).Kabe­ly pro použití k žehličkám,se ještě opředou tkaninou se zvýšenou odolností proti tepelnému poškození.Častým používáním,nes­právnou manipulací při ukládání,druhem výroby,a stárnutím materiálů,dochází vlivem kostrukce k rozdílnému smršťování materiálů(u umělých hmot,mimo silikonu),a žároveň se pohybují drátky v jednotlivých žílách tak,že se už nikdy nevrátí na původní místo,a na kabelu se začnou tvořit různé hrby,počínající smyčky,prostě kabel se už nijak nedá narovnat.Časem dojde k takovému poškození,že kabel začne být životu nebezpečný a musí se vyměnit.I proto,je pro podniky a provozovny kde se používá ruční el. nářadí,nařízena normou ČSN,pravidelná roční kontrola mechanického,a isolačního stavu.Platí to i pro prodlužovací kabely.Výsledky těchto zkoušek,se protokolují.Bo­hužel,na domácnosti se zapomíná.Problémy nastanou až při případné pojistné události.No,snad jsem to moc nezkomplikovaal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

všechny šnůry se kroutí.

zejména ty od sluchátek, napáječek a o té od myši ani nemluvím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Mne se kroutí prodlužka a taky ruka když mám šáhnout do peněženky u pokladny finančního úřadu.
Nicméně přívodní šňůry se často kroutí neustálým častějším jednosměrným přetáčením nástroje. Někdy není od věci třeba zástrčku žehličky zavěsit pod strop, žehličku pustit dolu do volného prostoru a ta se může začít jedním směrem otáčet proti jak byla namotána.
Co s tím – rozmotat, vyměnit, žehlit druhou rukou, koupit novou žehličku bez přívodní šňůry – třeba na uhlí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pecudka

Kdyby jenom od žehličky 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A i od feeenu ! 🙂
P.S. Chlapi si notuji na diskuzi. Nepustime se Hanny do nich ? 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Také bych požádala o vysvětlení, proč se mi kroutí šňůry od všeho, co je pro mě ‚nezbytné‘. :/ :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Jen si tady notujte , vy chlapi !
A prkenka obe dolu davate ?? To zase rikame my vam. ! :-p -iv-

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

není zapotřebí, ženský doma nevedu.

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kvuli prkenku , ze ? 🙂

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

přesně!

postupujete do dalšího kola bez stráty desítky.

(potlesk)

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kablik

hany, je to prosté, po skončení žehlení šnůru prostě a jednoduše namotávíte na tělo žehličky, kdybyste ji pečlivě N A V Í J E L A tak se to kroutin nebude, nic si z toho ale nedělejte své ženě to vykládám celý roky a nepomáhá to…

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

Já ale šňůru na tělo žehličky nenamotávám,nechá­vám ji viset volně dolů,mám totiž žehličku na okně!Takže co mi odpovíte teď?

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

no to je špatně!

na volně visící šnúru působí Coriolisiho síla, jež spůsobuje její stočení.

Z toho vyplýva:

namotávat, namotávat , namotávat.

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

Takže Kocourkov aneb jak v Číně na haluzi,že?

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jaka ze sila ??? 🙂 Ja pouziji asi brzy tu svoji a to teprve bude peri litat !

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

tak se podivejte na http://heureka­.tym.sk/spres­ne.php?book=&do­taz=jav,%20Co­riolisiho

peří mi už dávno vypelichalo, takže hrozba je planá.

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Aha ! Ale o prkenku tam neni nic ! ☹ Pro dnesek dobrou. -iv-

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

  • iv-: o prkénku by byla další nekonečná debata!Takže dobrou,musím ještě vyvenčit pejska a vůbec se mě nechce,protože tam pršíííí!

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

no nejak jste od žehličky otočili na orkénka, hm.

Proboha, co s nima máte?

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:)))))))))) ( potlesk ) 🙂

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

:))))))))))))))))) (potlesk)

před 4693 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek