JájsemRaibek

Může mi někdo vysvětlit jak je to s kmenovými buňkami, ale polopatě?

Teď jsem četl, že zkouají, že COVID-19 lze vyléčit pomocí kmenových buněk. Tak jsem četl o kmenové buňce, ale z toho chytrý nejsem.
Takže tu mi odeberou třeba z kostní dřeně a zase píchnou? Nebo jak. Nebo to mi píchnou třeba keplerovu buňku nebo jak?
A když mi ji odeberou a zase píchnou, tak proč mi ji brali, když ji mám.
Nějak nechápu. Díky.

Odpovědi
Kepler

S tou Keplerovou buňkou jsi mě fakt dojal 🙂 Sice tuším, k čemu jsou dobré, ale nejsem biolog, radši si to přečti tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kmenov%C3%A1_bu­%C5%88ka

Hufnágl

A už jsi se pídil po kořenové buňce?

Edison

Mno.. léčit asi ne, ale použít kmenové buňky na opravy poškozených orgánů, typicky plíce v tomto případě…

JájsemRaibek

Dík keplere, ale tam jsem to četl a nějak nevím.