andrýsek

Může mi někdo vysvětlit co to je ofsajd ve fotbale?

Odpovědi
Emefej

Ofsaj nastává pokud se hráč v ofsajdové pozici zapojí do hry ve chvíli, kdy se jeden z jeho spoluhráčů dotkne míče. Ofsajdová pozice je okamžik, kdy je hráč na soupeřově polovině, blíže soupeřově brance než míč i než předposlední hráč soupeře.
Doplňuji:
marci1 > nemáš pravdu. Hráč v kopané se může zdržovat v okolí soupeřovy branky a čekat na přihrávku jak je mu libo. To není ofsajd, ale ofsajdová pozice, (dříve též mrtvý ofsajd). Ofsajd nastane, pokud se v takové pozici hráč zapojí do hry.

marci1

"Též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech jako např. fotbal či lední hokej.

Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště. Předpokládá se totiž, že takový způsob hry by byl divácky nezajímavý a poškozoval by dojem ze hry. " 🙂
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Of­sajd

nnn1

http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Ofsajd