bobánek

Může mi někdo visvětlit proč se strácejí lodě a letadla v Bermuckém trouhelníku?

Nejlepší odpověď
annas

Něco v odpovědi na stejnou otázku

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=Bermudsk%C3%BD+tro­j%C3%BAheln%C3%AD­k&sa=Vyhledat#494

Další odpovědi
anonym

Takových míst na planetě je víc.Ale B.T. je místo,kde je velmi silný provoz,a tak tam zcela logicky dochází k většímu počtu nehod a hned se o nich ví.A je to atraktivní téma,hned vyjdou zasvěcené články od záhadologů,při kterých míváme příjemnou husí kůži.
Tak na úrovni zprávě u učitelce,kterou na Jadranu sežral žralok.
Kdy jsme naposledy četli o dalším tolik senzačním zmizení? Jak je možné,že provoz v oblasti stále existuje? A že by pojišťovny byly tak důvěřivé?
Na druhou stranu – existuje spousta fenoménů,na které odpovědi nejsou.
Třeba kulový blesk.
Nebo chování D. Rátha.

Tata

To kdybych věděl, tak jsem minimálně nositelem Nobelovi ceny. Teorií je moc, ale hmatatelné důkazy nikde. Několikrát se oznamovalo, že záhada je odhalena, ale jedná se jen o nepodložené zdůvodnění jen jednoho úkazu, který ale popírá existenci ostatních úkazů. Ta teorie u uvolnění plynu je hezká, ale jaksi nevysvětluje proč se v této oblasti pohybují lodi bez posádky, jak plyn odstranil celou posádku a nerozlil ani čaj v jídelně, to nevysvětluje.

hanulka11

úkazy lze vysvětlit přítomností velkého množství hydrátu methanu na mořském dně, kde je díky vysokému tlaku vody udržován v pevném stavu. Občas se však oddělí část této stlačené látky a zvolna vystupuje hladině. Jak klesá tlak okolní vody, začíná se hydratovaný methan přeměňovat na plyn, takže při dosažení mořské hladiny jde o obří bublinu tohoto plynu o průměru i několika set metrů. Pokud by nad takovým místem proplouvala loď, mohla by se náhle bez varování potopit díky snížené hustotě vody, případně by mohlo dojít k explozi uvolněného plynu iniciovaného nějakým ohněm na lodi nebo elektrickou jiskrou. Stejný osud by mohl potkat i menší letadlo, které by vlétlo do oblasti koncentrovaného plynného methanu s odlišnou hustotou než má vzduch. Navíc je methan nedýchatelný a lidé by se v kritické oblasti začali okamžitě dusit.
Značně rozmanitý charakter mořského dna a častý výskyt silných větrů mohou vést ke vzniku obřích vln o výšce několika desítek metrů, které by snadno a velmi rychle zničily zvláště menší plavidlo.

http://newcasa­koftwogirls.blog­.cz/0808/vse-o-bermudskem-trouhelniku

Miroslavst

Bobánku, doufám, že se neurazíš a přijmeš mou odpověď jen jako legraci.
Dlouho jsem neviděl takový text, jako je uveden v tvé otázce (vysvětlit, ztrácejí, Bermundském, trojúhelníku).
Ne opravdu mi to nedalo a musel jsem reagovat, ale nic ve zlém.

Terryle

Další teorií je, že kvůli anomáliím magnetického pole země tam letadla a lodě můžou mít problémy s navigací a přístroji, ty se zblázní a stroje můžou havarovat. To ale ohrožuje spíš letadla než lodě.
Faktem je, že ač se o letecký nehody zajímám dost podrobně a dost intenzivně, tak jsem zatím o žádné nevysvětlené, ke které by došlo právě v tamní oblasti, nečetla.
Záhady mě taktéž fascinují hodně a rozhodně si nemylsím, že všecko na světě lze vysvětlit logikou, ale zrovna Bermudský trojúhelník mi přijde poněkud přifouklá záležitost. Pokud vím, tak minimálně leteckých nehod tam není výrazně víc, než jinde ve světě. Rozhodně tam nic nezmizelo v posledních letech…
Nějaké anomálie tam ale určitě budou, tuším, že to poblblé magnetické pole je potvrzené i vědecky. Takže jedno k druhému – občas se tam něco zcvokne – plus historie a legendy. Řekla bych, že legenda o mizení vznikla dávno, kdy prostě lidé nebyli schopni prohledat velké území a objevit trosky. Takže loď zmizela a šlus.