Liduna

Může mi někdo sdělit, kčemu jsou dobré povinné preventivní prohlídky u tzv. závodních lékařů.

Byla jsem v ordinaci asi 5min. a myslím, že kdybych umírala, tak na to nepříjde. Kolik jim za jednu prohlídku platí pojišťovny?

Nejlepší odpověď
rynek878

Jsou to více méně alibi pro zaměstnavatele,kte­rý se tím chrání,aby náhodou nemusel platit,třeba za nemoc z povolání atd.
cena je zruba 300–400Kč za osobu,jak kde.

zde je ceník prohlídek:

http://www.doktor-pukovec.cz/cenik-lekarskych-vykonu/provadeno-na-zadost-pacienta/

Další odpovědi
mosoj

Tak pojišťovny neplatí nic. Náklady nese zaměstnavatel. Dříve to bylo tak, že větší závody měly svého lékaře který znal dobře poměry v závodě a dovedl posoudit zda vám vykonávaná práce škodí více než je zdrávo.

cukrar

Lidunko, to je velice složité, ale musíme se na to kouknout i ze strany zaměstnavatele.
Ale pokud Vás lékař zná a chodíte častěji, je to jen formalita. Ale já chodím (musím, páč to zákon chce) každé dvy roky na preventivní prohlídku, a jjem tam alespoň
půl hodiny, pak ráno na krev a oak ještě na
projedání výsledků krve.
Vyšetření neplatí pojištovny, jen periodické.

Zeptejte se lékaře, proč to trvalo jen 5 minut.
Zaměstnavatel má právo vědět, zdali jste „něčím omezená zdravotně“