Kelt

Může mi někdo nastavit internetové stránky na počítači?

Někdy počítač vypnu, někdy dám režim na spaní a neruším internetové stránky, Mám otevřenou Operu, Google Chrom a pod. Občas s někým komunikuji přes AnyDesk, s tím, že mu dám své číslo a ten je pak na mém počítači, ale vždy se odhlásí.
Stalo se mi, že když jsem zapnul počítač, že jsem tam měl určité internetové stránky, které jsem neotvíral, ale je možné, že mi je tam někdo dal Může se tam dostat, i když mám vypnutý počítač, ale zná číslo AnyDesk? Děkuji

Nejlepší odpověď
elkon

Do vypnutého počítač ti nikdo nic nedá, bez elektriky je to hromada plastu a kovu. A pouštět cizí lidi do počítače není nic chytrého.

Další odpovědi
anonym

AnyDesk se stejně jako třeba TeamViewer dá nastavit, tak aby se vzdálený správce na něj dostal (pokud je PC zapnutý) prakticky kdykoliv … otevři AnyDesk a ověř zda tam tato možnost uživatelem ne nutně autorizovaného vzdáleného přístupu není náhodou aktivována. Nejlépe však uděláš když AnyDesk klienta úplně odebereš a budeš ho instalovat jen pro tu chvíli, kdy jej budeš skutečně potřebovat, nemusí tam přece běžet jako potenciální riziko neustále.

aliendrone

Jestli máš povoleno „Wake on LAN“, tak i na dálku ti může kdokoliv PC probudit, obzvláště pokud má přístup z AnyDesk. Tyhle věci jako AnyDesk, Team Viewer atd. používej s krajní obezřetností, jen v případě NAPROSTÉ NOUZE (tedy ne kvůli tomu, že ti např. nejde spustit hra apod.) a i tak je to bezpečnostní hovadina. :)

elkon>>> A ty si vypínáš počítač pomocí vytažení vidlice ze zásuvky/vypínačem vzadu na zdroji? ROFL!!! ;) :D :D