Klára K.

Může mi každodenní poslouchání hudby ze sluchátek nějak poškodit sluch?

Ale nepouštím si to moc nahlas, tak normálně.

Odpovědi
marci1

Může, pokud by sis pouštěla hudbu příliš nahlas. Lékaři doporučují používat také sluchátka spíše rekreačně, tedy méně často.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/na-maximum-si-hudbu-radsi-nedavejte-radi-lekar-fom-/test.aspx?c=A061020­_607267_test_plz

arygnoc

samozrejme.
normálne ucho pri bežnom počúvaní dokáže mozog eliminovať niektoré tóny (napr. odvrátením hlavy), čo pri sluchátkach nie je možné.
hlasitosť je veľmi subjektívna, väčšinou platí, že v sluchátkach je hlasitosť vyššia, ako keby sta počúvali (to čo počúvate zo sluchátok) normálne.

Jes

Trochu ti ho poškodit může, ale jen když to posloucháš opravdu nahlas .. Jestli že to posloicháš jak píšeš „tak normálně“ neměl by se objevit problém :)