Avatar uživatele
čičin

Může mi firemní ochranka nařídit obléct si reflexní vestu již ve vozidle před vjezdem do firmy ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Zkus si nejdříve zodpovědět otázku: „Může mi firemní ochranka odepřít vjezd do firmy?“ To je jádro problému. Myslím, že pokud nejsi majitel firmy, policista se soudním příkazem, inspektor nějakého úřadu na kontrole apod., tak tě tam ochranka nemusí pustit. Nebo vyžadovat před vpuštěním nějakou přiměřenou podmínku. Oblečení reflexní vesty je podle mě v mezích, ale např. zaplacení úplatku ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

nemôže.
MUSÍ. (v objekte už musíte vestu mať, nie si ju iba dávať)

😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pokiaľ v celom priestore firmy sa používavú ochranné a bezpečnostné prvky je každy, kto vstúpi do objektu, je povinný tieto prvky používať.
Vzhľadom na to, že bezpečnostné pravidlá danej firmy platia len na jej „území“ musí mať v objekte priestor- prezliekáreň, sklad, kde sa tieto bezpečnostné prvky reflexná vesta, helma – pracovníkom a navštevníkom vydávajú. Napríklad na vrátnici.
.
dodatok:
súhlasím s arygnocovou odpoveďou v zmysle, pokiaľ nechcete vojsť cez vrátnicu, kde vám prostriedky BOZP vydajú, ale chcete ísť až do objektu, kde sú tieto prvky už povinné, musíte si ch navliecť už pred vjazdom do objektu.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

firma má nějaká interní pravidla a ty se mají dodržovat. pomůcky BOZP by Vám měli poskytnout, pokud chtějí, aby jste je měl. u nás ve firmě dostanete vestu, ochranné návleky na nohy a přilbu a při odchodu se odevzdá, pokud vše nemáte své. jestli je Vám to proti srsti, pak nezbývá, než se u vjezdu otočit a odjet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

může…při vjezdu do místních železáren na kole (!) musíš mít ochrannou přilbu, na silnici ne…zajímavý paradox

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek