Danča1210

Může mi exekutor zabavit i výživné?

Může mi exekutor zabavit i výživné na děti,nebo jsou to nezabavitelné peníze,které patří dětem? A ještě jeden dotaz..podala jsem žádost o zvýšení výživného,býv­.manžel nyní platí 1 a 1tis.na 2děti(15,11).Vy­dělává doc.dost,má ale taky exekuci,bere soud ohled na to co mu strhávají nebo určuje výživné z částky,který má před stržením exekucí. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Zabavit ne, ale krátit ano, protože i výživné je započítáváno do celkových příjmů.
  2. Výše výživného se vždy určuje ze souhrnu čistých příjmů, případné srážky jsou až druhotné.
  3. Výživné má vždy přednost před ostatními pohledávkami, tzn. že při více dluzích se nejprve uspokujují dluhy (pohledávky) na výživném a pak teprve ostatní běžné dluhy.
  4. Výživné není nezabavitelné, pleteš si pojem s tzv. „nezabavitelným minimem“, jež se odvíjí od životního minima, nákladů na bydlení, počtu vyživovaných osob a další – přesné algoritmy, viz v odkazu:

http://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/mzdy-a-prace/srazky-ze-mzdy-v-roce-2013/

Ostatní odpovědi k tématu – viz zdroj:
Doplňuji:
Odpověď od hawranek je chybná a poškozující.
Pokud problému nerozumíte, je lépe mlčet, než radit bludy.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=exekuce%20v%C3%BD­%C5%BEivn%C3%A9

Další odpovědi
hawranek

Nejsem odborník, ale jsou to peníze na zajištění dětí…podle mě ne…