hanakarla

muze mi exekutor vzit i pritelovo lednici a mrazak co ma na splatky?

Odpovědi
Michal Kole

Bohužel kvůli nedokonalému zákonu může. Sice je to pod „definicí“ obvyklé vybavení domácnosti, ale nikde není uvedeno co to je.

Jeden exekutor se smiluje a ledničku nechá a jiný ji bez milosti a bezkompromisně zabaví.

Exekutor bohužel nemá povinnost zkoumat čí věci v bytě jsou, protože vychází JEN z DOMĚNKY že co je v bydlišti (ať přechodném) dlužníka tak je jen dlužníka a nikoho jiného.

Sice nesmí zabavit cizí věc, co neptaří dlužníkovi, ale když nemá povinnost zkoumat čí to skutečně je, tak se to stát může a skutečný vlastník musí vlastnictví dokázat případně až u soudu a případné vzniklé náklady jdou na vrub dlužníka.