Babsi

Může mi doktor zamítnout předání pracovní neschopnosti jinému lékaři?

Jsem na rizikovém těhotenství. Nejsem spokojená se svou gynekoložkou a našla jsem si jinou, která mi pn převzala a napsala žádost o převzetí neschopenky. K bývalé lékařce jsem šla pro poslední díl, který jsem chtěla předat nové doktorce. Ale ta mi řekla, že neschopenky nepředává a ukončí mi ji. A že mi poslední díl nevydá. Má na to právo?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, má. Nová lékařka ať ti vypíše neschopenku novou. Jedna se ukončí a druhá začne.