aramah

Může mi děkdo poradit?

Obojetný pneumatiky na zimu a na léto ,Jde mi o to že jsem slyšela že budou zakázaný děkuji
Doplňuji:
omlovám se (celoroční)

Nejlepší odpověď
kropitko

Takového nic nevím,ale já osobně bych je nedoporučovala,sice asi ušetříte,ale musíte si uvědomit,že celoroční pneumatiky jsou konstruovány pro letní a pouze částečně pro zimní provoz. V zimě vám rozhodně nebudou fungovat,tak jako zimní.
Miroslave,ale oni se vážně prodávají s názvem celoroční,já osobně bych si to nikdy na auto nedala,ale budiž,taky jsem nikdy nepochopila,co je na nich celoroční??,

Další odpovědi
panenka

Osobně žádné obojetné pneumatiky neznám ,znám jen celoroční .
Celoroční pneu jsou vhodným řešením pro celoroční provoz. Celoroční pneumatiky jsou konstruovány technologií pro letní a částečně pro zimní provoz. Celoroční pneumatiky však neposkytují takové vlastnosti jakou v jednotlivých ročních obdobích mají letní pneumatiky, nebo zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky jsou konstruovány na zátěž pod 7°C do mínusu, to znamená že má dobrou přilnavost i za mrazivých podmínek. Letní pneumatiky jsou konstruovány na zátěž od + 7°C nahoru a pokud se dostanou na nižší teplotu, velmi rychle tvrdnou a ztrácejí přilnavost. Celoroční pneumatiky mají částečné schopnosti letních i zimních pneumatik, jsou tedy vhodné pro letní provoz a částečně i pro zimní provoz.

Pro Pražany jsou vhodné celoroční pneumatiky
V místech jako je například Praha mají celoroční pneumatiky velký význam, jelikož zde i v zimně málo kdy teplota spadne pod bod mrazu a nebývá nižší jak –5°C, pro Pražany jsou tedy celoroční pneumatiky velmi vhodným řešením. Celoroční pneumatiky jsou rovněž vhodné pro off road vozy, které mají široké vzorky pneumatik a hodí se tak i pro provoz za ztížených zimních podmínek. Celoroční pneu je tedy klasickým řešením využití pneumatik v průběhu celého roku bez nutnosti výměny pneumatik.

Miroslavst

Celoroční pneumatiky nejsou. Zimní jsou z jiného materiálu a letní také z jiného. Od každého kousek v jedné pneumatice je nanic.

mosoj

Ono se toho prodává. To vám policajti uznají
v zimě, tam kde mají být zimní pneumatiky, ty obchodnicky celoroční??

Dříve se dělily pneumatiky na zimní a letní jenom podle vzorku. Takže takový
vzorek OR 6, pokud si ho někdo pamatuje, byl něco mezi hrubým zimním a a jemným letním.
Říkalo se mu univerzální.

Dnes je to nejenom o vzorku, ale i o gumě z které jsou pneumatiky vyrobeny.
Zimní mají měkkou gumu a letní tvrdou.
Stejně by mně zajímalo kde najdu seznam, který desén je letní a který zimní.

člověk

to byste musela mít pneu z před roku 1995,to se jezdilo celý rok na jedněch a šlo to

vvolfodlak

Celoroční pneumatiky samozřejmě jsou a policie je uznává i v zimě. Dají se koupit jako 4SEASONS, 4S, QUARTARIS… Samozřejmě se nemůžou rovnat sezónním pneumatikám. A nechápu jak může Miroslavst dostat 2 palce, to není odpověď, ale jednostranný názor.

Michálek1245

Já osobně bych to nepořizoval. Možná tak, když nejezdíte v zimě a celkově i v létě máte malý nájezd. Pokud řešíte cenu, tak si raději kupte u http://www.pneu-novak.cz/pouzite-pneu-praha-10-bazar.html použité pneumatiky a ty měňte každý rok. Ale zimní za zimní a letní za letní. Ty celoroční nejsou prostě primárně určené do našich podmínek. Ale samozřejmě že směrem více na jih jsou stále populárnější. 😉

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

aramah

Děkuji za odpovědi poslechnu a pořídím si radši letní a zimní, s těmi palci to nevím jestli to dělám já nebo někdo kdo umí ohodnotit článek. Může mi někdo poradit?