Avatar uživatele
aramah

Může mi děkdo poradit?

Obojetný pneumatiky na zimu a na léto ,Jde mi o to že jsem slyšela že budou zakázaný děkuji
Doplňuji:
omlovám se (celoroční)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Jahoda před 5101 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Takového nic nevím,ale já osobně bych je nedoporučovala,sice asi ušetříte,ale musíte si uvědomit,že celoroční pneumatiky jsou konstruovány pro letní a pouze částečně pro zimní provoz. V zimě vám rozhodně nebudou fungovat,tak jako zimní.
Miroslave,ale oni se vážně prodávají s názvem celoroční,já osobně bych si to nikdy na auto nedala,ale budiž,taky jsem nikdy nepochopila,co je na nich celoroční??,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Osobně žádné obojetné pneumatiky neznám ,znám jen celoroční .
Celoroční pneu jsou vhodným řešením pro celoroční provoz. Celoroční pneumatiky jsou konstruovány technologií pro letní a částečně pro zimní provoz. Celoroční pneumatiky však neposkytují takové vlastnosti jakou v jednotlivých ročních obdobích mají letní pneumatiky, nebo zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky jsou konstruovány na zátěž pod 7°C do mínusu, to znamená že má dobrou přilnavost i za mrazivých podmínek. Letní pneumatiky jsou konstruovány na zátěž od + 7°C nahoru a pokud se dostanou na nižší teplotu, velmi rychle tvrdnou a ztrácejí přilnavost. Celoroční pneumatiky mají částečné schopnosti letních i zimních pneumatik, jsou tedy vhodné pro letní provoz a částečně i pro zimní provoz.

Pro Pražany jsou vhodné celoroční pneumatiky
V místech jako je například Praha mají celoroční pneumatiky velký význam, jelikož zde i v zimně málo kdy teplota spadne pod bod mrazu a nebývá nižší jak –5°C, pro Pražany jsou tedy celoroční pneumatiky velmi vhodným řešením. Celoroční pneumatiky jsou rovněž vhodné pro off road vozy, které mají široké vzorky pneumatik a hodí se tak i pro provoz za ztížených zimních podmínek. Celoroční pneu je tedy klasickým řešením využití pneumatik v průběhu celého roku bez nutnosti výměny pneumatik.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Celoroční pneumatiky nejsou. Zimní jsou z jiného materiálu a letní také z jiného. Od každého kousek v jedné pneumatice je nanic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ono se toho prodává. To vám policajti uznají
v zimě, tam kde mají být zimní pneumatiky, ty obchodnicky celoroční??

Dříve se dělily pneumatiky na zimní a letní jenom podle vzorku. Takže takový
vzorek OR 6, pokud si ho někdo pamatuje, byl něco mezi hrubým zimním a a jemným letním.
Říkalo se mu univerzální.

Dnes je to nejenom o vzorku, ale i o gumě z které jsou pneumatiky vyrobeny.
Zimní mají měkkou gumu a letní tvrdou.
Stejně by mně zajímalo kde najdu seznam, který desén je letní a který zimní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

to byste musela mít pneu z před roku 1995,to se jezdilo celý rok na jedněch a šlo to

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vvolfodlak

Celoroční pneumatiky samozřejmě jsou a policie je uznává i v zimě. Dají se koupit jako 4SEASONS, 4S, QUARTARIS… Samozřejmě se nemůžou rovnat sezónním pneumatikám. A nechápu jak může Miroslavst dostat 2 palce, to není odpověď, ale jednostranný názor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Já osobně bych to nepořizoval. Možná tak, když nejezdíte v zimě a celkově i v létě máte malý nájezd. Pokud řešíte cenu, tak si raději kupte u http://www.pneu-novak.cz/pouzite-pneu-praha-10-bazar.html použité pneumatiky a ty měňte každý rok. Ale zimní za zimní a letní za letní. Ty celoroční nejsou prostě primárně určené do našich podmínek. Ale samozřejmě že směrem více na jih jsou stále populárnější. 😉

Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aramah

Děkuji za odpovědi poslechnu a pořídím si radši letní a zimní, s těmi palci to nevím jestli to dělám já nebo někdo kdo umí ohodnotit článek. Může mi někdo poradit?

před 5094 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek