Může melír zpomalit růst vlasů?

Ahoj,mám takový dotaz ohledně vlasů.Mám vlasy po ramena.Přála bych si dlouhé tak pod lopatky.Jenže jsem je nikdy neměla moc dlouhé,max.tak do půli ramen ale v dětství jsem byla často stříhána tak možná to je tím.Hlavně mám pořád roztřepené konečky takže si je hodně zastřihuji ale teď jsem s tím přestala a koupila si šampon určený na takové konečky.Jenže v létě plánuji melír.Myslíte že melír může růst vlasů zpomalit?A nemáte nějaké typy na růst vlasů?Děkuji moc!

Nejlepší odpověď
hanny 2

Melír určitě nezpomalí růst vlasů,akorát je trochu zničí.To,jak ti rostou vlasy a jejich kvalita je dána geneticky.Je pravda,že když se zastřihují konečky,tak ta délka nemůže nikdy narůst.Ale přečti si tohle – http://www.be­remese.cz/dis­kuse/tema/vita­miny-a-triky-pro-rychlejsi-rust-vlasu/

Další odpovědi
Damiana

Jak píše Hanny2, hustota, růst a délka vlasů je dána geneticky.
Ale můžeš pro zlepšení hřívy jistě i mnohé udělat. Melírem se ti vlasy ještě více naruší, ztenčí a konečky roztřepí. Nezpomalí se ale jejich růst.
Jestli chceš vlasy zesvětlit, doporučuji ti rychlý a účinný trik bez chemie. (Nepoužívá se na na tmavo obarvené vlasy.) Promíchej panáka vodky a panáka čerstvé citronové šťávy, dej do rozprašovače a nastříkej na suché vlasy po celé jejich délce. Pak stačí pobývat někde venku, sluníčko udělá svoje. Vlasy budou krásně a přirozeně zesvětlené tón v tónu.
Kup si vlasovou masku a sérum na poškozené konečky vlasů. Spíš než je pořád zastřihovat (takhle ti nikdy nemají šanci narůst delší) je o ně dobré správně pečovat. Sérum pravidelně vtírej do vlhkých, ale i suchých vlasů. V létě můžeš vlasy chránit i přípravkem proti vysoušení vlasů s UV filtrem ve spreji. Raději nakupuj v kadeřnictvích než v drogerii (vlastní výborná zkušenost).
Vlasy hodně vysušuje i chlorovaná voda v bazénu, takže opět: masky a výživné kondicionéry bez oplachu.

hanulka11

já tedy nepozoruji, že by mi melír zpomaloval růst

Kamionacka09

S melirem zkusenosti nemam ale kdyz sem jeden cas mela vlasy odbarveny zesvetlovacem tak opravdu dost pomalu rostli.Ted mam vlasy cerny takovy jaky mam od prirody a rostou rychle.

anonym

Všem moc děkuji za rady,ten trik určitě vyzkouším.No já mám od přírody blond vlasy,ale v pubertě mi začali tmavnout a teď jsem něco mezi blondýnou a brunetou (tento cyklus jsem zdědila).Sluší mi ale více světlá blond a proto ten melír.Ale uvažovala jsem i o nabarvení celých vlasů.Ale prý existuje i čaj křemíková bomba který růst urychluje.Máte s ním někdo zkušenosti?Dá se běžně sehnat v lékárně?

Lucijej

Ten čaj se dá sehnat běžně v lékárnách nebo v obchoděch se zdravou výživou, je od značky dr. Popov http://www.drpo­pov.cz/caj-kremikova-bomba-30-g-PID429.html
Je dobrý na posílení vlasů, ale že by urychloval růst vlasů, to se mi nezdá.