Avatar uživatele
anonym

Může melír zpomalit růst vlasů?

Ahoj,mám takový dotaz ohledně vlasů.Mám vlasy po ramena.Přála bych si dlouhé tak pod lopatky.Jenže jsem je nikdy neměla moc dlouhé,max.tak do půli ramen ale v dětství jsem byla často stříhána tak možná to je tím.Hlavně mám pořád roztřepené konečky takže si je hodně zastřihuji ale teď jsem s tím přestala a koupila si šampon určený na takové konečky.Jenže v létě plánuji melír.Myslíte že melír může růst vlasů zpomalit?A nemáte nějaké typy na růst vlasů?Děkuji moc!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2 před 4321 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Melír určitě nezpomalí růst vlasů,akorát je trochu zničí.To,jak ti rostou vlasy a jejich kvalita je dána geneticky.Je pravda,že když se zastřihují konečky,tak ta délka nemůže nikdy narůst.Ale přečti si tohle – http://www.be­remese.cz/dis­kuse/tema/vita­miny-a-triky-pro-rychlejsi-rust-vlasu/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Jak píše Hanny2, hustota, růst a délka vlasů je dána geneticky.
Ale můžeš pro zlepšení hřívy jistě i mnohé udělat. Melírem se ti vlasy ještě více naruší, ztenčí a konečky roztřepí. Nezpomalí se ale jejich růst.
Jestli chceš vlasy zesvětlit, doporučuji ti rychlý a účinný trik bez chemie. (Nepoužívá se na na tmavo obarvené vlasy.) Promíchej panáka vodky a panáka čerstvé citronové šťávy, dej do rozprašovače a nastříkej na suché vlasy po celé jejich délce. Pak stačí pobývat někde venku, sluníčko udělá svoje. Vlasy budou krásně a přirozeně zesvětlené tón v tónu.
Kup si vlasovou masku a sérum na poškozené konečky vlasů. Spíš než je pořád zastřihovat (takhle ti nikdy nemají šanci narůst delší) je o ně dobré správně pečovat. Sérum pravidelně vtírej do vlhkých, ale i suchých vlasů. V létě můžeš vlasy chránit i přípravkem proti vysoušení vlasů s UV filtrem ve spreji. Raději nakupuj v kadeřnictvích než v drogerii (vlastní výborná zkušenost).
Vlasy hodně vysušuje i chlorovaná voda v bazénu, takže opět: masky a výživné kondicionéry bez oplachu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

já tedy nepozoruji, že by mi melír zpomaloval růst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kamionacka09

S melirem zkusenosti nemam ale kdyz sem jeden cas mela vlasy odbarveny zesvetlovacem tak opravdu dost pomalu rostli.Ted mam vlasy cerny takovy jaky mam od prirody a rostou rychle.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Všem moc děkuji za rady,ten trik určitě vyzkouším.No já mám od přírody blond vlasy,ale v pubertě mi začali tmavnout a teď jsem něco mezi blondýnou a brunetou (tento cyklus jsem zdědila).Sluší mi ale více světlá blond a proto ten melír.Ale uvažovala jsem i o nabarvení celých vlasů.Ale prý existuje i čaj křemíková bomba který růst urychluje.Máte s ním někdo zkušenosti?Dá se běžně sehnat v lékárně?

před 4321 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

Ten čaj se dá sehnat běžně v lékárnách nebo v obchoděch se zdravou výživou, je od značky dr. Popov http://www.drpo­pov.cz/caj-kremikova-bomba-30-g-PID429.html
Je dobrý na posílení vlasů, ale že by urychloval růst vlasů, to se mi nezdá.

před 4320 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek