Eva_Luksová

Může mě učitel neklasifikovat za to že jsem neodevzdala portfólio

Takže jenom chci objasnit že to není portfólio které je jediná věc kterou za vaši aktivitu před rok prokazujete.Celý rok mám prakticky samé jedničky max dvojky a ze závěrečných testů také, jediný můj problém je že nemám portfólio nebo tedy mám ale věci v něm nejsou správně. Příjde mi to nefér že by mě neklasifikoval za to že mu nedám nějaké papíry když jinak sem dobrá žákyně a mám prakticky samé. Sem z toho hrozně ve stresu a potřebuju pomoc děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Chce to slyšet nejen názor váš, ale i názor učitele.

Podmínky, kdy je žák neklasifikován, stanoví klasifikační řád (součást školního řádu). Často je ustanovení velmi obecné. Vyučující ale neklasifikování žáka musí zdůvodnit na klasifikační pedagogické radě. e být přímo zmíněn v klas. řádu školy. Neklasifikování se vztahuje na klasifikační období – tedy celé pololetí a tomu obvykle odpovídá rozsah učiva. Učitel může rozsah vzhledem k dílčímu zkoušení omezit, ale nemusí. Dovolávat se požadavků ke zkoušce je trochu problematické.
.Je možné radit se s třídním učitelem nebo vých.poradcem. Je také možné kontaktovat vedení školy ale to může zkoušející vnímat jako stížnost.

Opakovaná otázka – viz odkaz

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nejklawsi­fikov%C3%A1n%C­3%AD%20

Odkaz na klasifikační řád. Pokud jste nezletilá, ať vaši rodiče navštíví učitele a on by jim měl vysvětlit, jaké byly jeho požadavky pro klasifikaci v jeho předmštu a ča na co klade nejvyšší důraz.

Klasifikační řády střední a základní školy.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=klasifik%C4%8Dn

Další odpovědi
elkon

Jistě máte ve škole nějaké osnovy a školní řád. Tak si to přečti, nebo se zeptej ředitele. Tady ti těžko někdo může pomoci.

cappuccino

Nevim. Ale proc mu nevysvetlis, proc to nemuzes odevzdat? Treba ti prodlouzi lhutu?