IPfree

Může mě škola vyhodit ještě před koncem semestru?

Zdravím,
Během prvního ročníku jsem zjistil že chci dělat jiný obor, a proto končím. Nicméně nechci ten rok než nastoupím jinde jen tak zabít a přemýšlel jsem o nějaké brigádě. Tam by se mi hodil ten status studenta, kde bych ušetřil nějakých 15% na daních. Přednášky ale nevyužiji a nechci zbytečně platit nějaké 2 tisíce na dojíždění jako doposud.

A tedy – je možné studenta vyhodit ještě před koncem semestru, když tam prostě přestane chodit? /nebudu mít ani zápočty atp./

Díky všem za rady!

Odpovědi
HonzikPernik

Může

anonym

Tím vyhozením si 1 rok zabiješ, zbytečně. Zkus přestup na ten jiný obor, pokud to jde.
př: z ekonomiky těžko přejdu na historii.

jpau

Viz vaše bílá kniha – každá škola to má jinak. U nás by tě třeba mohli za určitých okolností skutečně vyhodit až s koncem akademického roku…

led

Neplnenie si študentských povinností a činnosť v rozpore so štatútom študenta je dôvod na vylúčenie zo štúdijného procesu, teda i zo školy.
Študent môže byť oslobodený z prednášok len so súhlasom prednášajúceho.

arygnoc

je to rôzne od univerzity k univerzite, niekde dokonca od katedry ku katedre.
vo vašom prípade by som tiež skúšal prestup.

ivzez

Daně ve výši 15 % platí i studenti.

Studenti mohou vedle základní slevy na poplatníka (24.840 Kč za rok)
uplatnit i slevu na studenta, jež činí 4.020 Kč za rok (335 Kč měsíčně).

Zatím co základní slevu lze za určitých okolností (podmínkou je roční příjem
ve výši minimálně 6 x polovina minimální mzdy) uplatnit za celý rok,
slevu na studenta uplatníte pouze za měsíce, v nichž jste byl studentem.

Máte-li v plánu dále studovat, mohlo by pro Vás být naopak výhodnější nyní
studium ukončit co nejdříve, abyste v případě delšího studia nemusel moc doplácet (poplatek za delší studium činí více než 4.020 Kč/rok).