Avatar uživatele
HZK

Může mě půl tablety až tableta Zolpidem-ratiopharm ublížit?

Zabavil sem babičce tento lék, jenž ji způsoboval závratě a zmatenost a zajímalo by mě, zda ho můžu bez předpisu zkusit. Je to pry hypnotikum. Ne že by mě měl zhypnotizovat…
Babička to kombinovala s dalšími léky a proto byla dva měsíce na LDN, jelikož 2 krát spadla, zlomila si pánev a nalomila obratel. Lékařem doporučeno tento lék vysadit. Šlo mi o to, zda mě to může něco udělat kromě toho, že budu unaven a celou noc spát. Sem jinak zdravý člověk. Se spánkem problém mám, budím se, ale prášky na to obvykle neberu. Kromě diazepamu jednou za půl rok balení.

Upravil/a: HZK

Zajímavá 0 před 2564 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Zolpidem patří do skupiny léčiv nazývaných hypnotika a sedativa. Zkracuje dobu nástupu spánku, snižuje počet probuzení, prodlužuje celkovou dobu spánku a zlepšuje jeho kvalitu obnovením fyziologické stavby spánku. Zolpidem užívají dospělí pacienti trpící vážnou nespavostí. Je určen ke krátkodobému podávání, doba léčby nemá překročit 4 týdny.
Zabavovat babičce si to neměl, možná si ten lék jenom brala v nevhodnou dobu. Má se užívat 1/2 až 1 tableta denně, a to těsně před spaním! Mírně větší dávka by u zdravého člověka uškodit neměla, ale během dne by se brát neměl.
http://farmace­utika.info/zol­pidem-ratiopharm-10-mg

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Zolpidem je opravdu hypnotikum na spaní. Po užití tablety budeš malátný, unavený, možná zmatený a do hodiny velmi pravděpodobně usneš. Nepřinese ti to nic užitečného, ani hezké sny. Dej to mamce, ať léky zanese do lékárny, až půjde kolem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Nedoporučuji experimentovat s léky a zvláště s tímto. Užívej jen léky, které ti předepíše lékař.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek