HZK

Může mě půl tablety až tableta Zolpidem-ratiopharm ublížit?

Zabavil sem babičce tento lék, jenž ji způsoboval závratě a zmatenost a zajímalo by mě, zda ho můžu bez předpisu zkusit. Je to pry hypnotikum. Ne že by mě měl zhypnotizovat…
Babička to kombinovala s dalšími léky a proto byla dva měsíce na LDN, jelikož 2 krát spadla, zlomila si pánev a nalomila obratel. Lékařem doporučeno tento lék vysadit. Šlo mi o to, zda mě to může něco udělat kromě toho, že budu unaven a celou noc spát. Sem jinak zdravý člověk. Se spánkem problém mám, budím se, ale prášky na to obvykle neberu. Kromě diazepamu jednou za půl rok balení.

Nejlepší odpověď
Kepler

Zolpidem patří do skupiny léčiv nazývaných hypnotika a sedativa. Zkracuje dobu nástupu spánku, snižuje počet probuzení, prodlužuje celkovou dobu spánku a zlepšuje jeho kvalitu obnovením fyziologické stavby spánku. Zolpidem užívají dospělí pacienti trpící vážnou nespavostí. Je určen ke krátkodobému podávání, doba léčby nemá překročit 4 týdny.
Zabavovat babičce si to neměl, možná si ten lék jenom brala v nevhodnou dobu. Má se užívat 1/2 až 1 tableta denně, a to těsně před spaním! Mírně větší dávka by u zdravého člověka uškodit neměla, ale během dne by se brát neměl.
http://farmace­utika.info/zol­pidem-ratiopharm-10-mg

Další odpovědi
pusinka50

Zolpidem je opravdu hypnotikum na spaní. Po užití tablety budeš malátný, unavený, možná zmatený a do hodiny velmi pravděpodobně usneš. Nepřinese ti to nic užitečného, ani hezké sny. Dej to mamce, ať léky zanese do lékárny, až půjde kolem.

marci1

Nedoporučuji experimentovat s léky a zvláště s tímto. Užívej jen léky, které ti předepíše lékař.