rampepurda

Může mě někdo kontrolovat v prac. neschopnosti,když ji nemám nijak a nikým placenou?

Doplňuji:
Může mě někdo kontroval nebo nechat zkontrolovat v pracovní neschopnosti ve dnech které nemám placené? Jako jsou víkendy? Samozřejmě jsem zaměstnanec.Omlovám se,špatně jsem otázku formulovala. Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nekontroluje se pracovní neschopnost, ale dodržování léčby. tudíž můj názor je takový, že může.
Jelikož však píšete, že vám ji nikdo neplatí, nemůžou vzniknout žádné sankce. sankce jsou krácení nemocenských dávek, popř. jejich odebrání.
Doplňuji:
V tomto případě odpovídám jednoznačně ANO.
A pokud nedodržujete léčebný režim-tedy nejste na adrese v neschopence uvedené zastižena, hrozí vám snkce.

Další odpovědi
anonym

tak tomu moc nerozumím,jestli někde pracujete,tak můžete mít pracovní neschopnost,ale potom váš zaměstnavatel musí za vás odvádět zdravotní a sociální pojištění,pokud ne tak jste zaměstnán na černo,kdyby jste byl na úřadu práce,tak zase nemůžete mít pracovní neschopnost,tak jak to tedy je??????????

vecernice

Napadá mě,že pokud jste OSVČ platíte si jen základní pojištění a nepřiplácíte si tzv.nemocenské pojištění,tak potom nemáte nárok na nemocenskou a myslím,že by vás ani neměl nikdo kontrolovat.Přiznám se že by mě to samotnou zajímalo,protože si nejsem vůbec jistá,tak doufám že nám na to někdo další odpoví přesněji.Miroslavst má asi pravdu.V tom případě samozřejmě může.

standa

Ke kontrole dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce jsou oprávněni:

  1. zaměstnavatelé (pro 1.-14. den pracovní neschopnosti)
  2. OSSZ (pro další dny…)

A problematika (ne)roplacení neschopenky s tímro vůbec nesouvisí.

Tata

Milá rampepurdo, ty jsi takový vikuk. Přes týden jsi ochotná marodit ale o sobotách a nedělích, kdy nemáš nemocenskou placenou by sis chtěla užívat s kamarády. Ale tak to není. Nemocenská je podpora v době nemoci a kontroly nechodí kontrolovat jestli stonáš když za to bereš peníze, ale jestli se léčíš nebo na to kašleš a protahuješ tím dobu své nemoci. Proto ti doporučuji zalézt do postele a nespekulovat o nesmislech.

rampepurda

Já nevymýšlím,žádné hlouposti,nikam se nechystám a jsem ráda,že můžu ležet! Jenom nechápu proč to není placené?!!! To o víkendech a první tři dny jako nemocná nejsem??? A když mi to nikdo neplatí,tak jakto,že má někdo právo mě kontrolovat? A jaké PRÁVA mám já??? Držet hubu a krok?!!!!