Rokio

Může mě matka nebo otec za tohle zbavit svéprávnosti?

Můj příjem je 11.000 korun. Můj finanční majetek je 225.000 korun.

Udělal jsem tohle:

  • začal jsem dávat 3.500 korun jednou za měsíc do fondu světových značek na deset let (poznámka: Zřízeno u kvalitního fin. poradce.)
  • začal jsem dávat 5.000 korun tajně na účet mojí mamky jednou za měsíc (trvalý příkaz)
  • půjčil jsem otci 150.000 korun bez toho, aniž by mamka o tom věděla
  • začal jsem dávat na charitu 30 korun měsíčně

Můžou mě rodiče za tohle zbavit svéprávnosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Rodiče tě nemohou z žádného důvodu zbavit svépravnosti. To může udělat pouze soud.

Další odpovědi
yuko

Mamka by se nemusela rozcilovat, kdyby ji to netajil. Ona to stejne zjisti, treba zmeni nazor. Jsou to Tvoje penize, Tvoje rozhodnuti. Ale nezname vztahy ve Vasi rodine. 11000 mesicne je dost malo na takove riskantni vydaje, ale skolu na to mas, tak investicim rozumis a vis, jak na to.
Nemohou Te za to zbavit svepravnosti.

mosoj

Kde bydlíš a kdo tě živí ? Z každého tvého slova čiší naivita.

Nuk nuk

Rodiče Vás svéprávnosti zbavit nemohou. Ti mohou nanejvýš podat žádost. Svéprávnost posuzuje soud na základě psychologických, případně psychiatrických, vyšetření a posudků.
Nic z toho, co popisujete ale není doklad nějaké psychické vady či onemocnění.

gumiczud

5 000 + 3 500 + 30 = 8530

11000 – 8530 = 2470

Bydlíš zadarmo, nosíš lopuchy a k jídlu ti stačí vánek omaštěný klobásou?

ivzez

Jak už bylo řečeno, zabavit někoho svéprávnosti může
na něčí návrh (nikoliv žádost, Nuk nuk!!) zbavit pouze soud.

Dva důvody k podání návrhu by rodiče vidět mohli:
„kvalitního finančního poradce“ a tajnůstkaření.

[Pomoc rodině je v pořádku, ale ty tajnosti už ne.]

isteron

Vek , pôvod peňazí ? O tom rozhoduje súd, na základe odborných vyšetrení a zistenie skutočností.