millda

Může mě bez mého souhlasu zaměstnavatel v níže uvedeném popisu přeřadit na jinou práci ,

Ve firmě jsem měl 6 let pracovní smlouvu jako technolog.Během této doby jsem byl na této pozici pouze 18 měsíců, ostatní dobu jsem byl různě přeřazován tak, kde někdo chyběl.Po 6-ti letech jsem se z těchto důvodů vrátil na pozici montážního dělníka, což mám v pracovní smlouvě.Po 6-ti měsících se ke mě nadřízení chovají, jako kdybych byl technolog a dokonce jsme nazýváni „dementy“ Jelikož technici opouštějí firmu a nikdo novy se do firmy nežene, bylo mi podoručeno, abych se věnoval práci technologa, s čím já nesouhlasím. Může mi to zaměstnavatel nařídit? Jak se mám zachovat ? Je mi 54 let. A může mě v případě nesplnění úkolu potrestat ? Nemohu kvůli tomu vůbec spát

Odpovědi
ivzez

O pracovním zařazení zaměstnance rozhoduje zaměstnavatel.

Jestli jste se k původnímu zařazení vrátil
se souhlasem zaměstnavatele, je to v pořádku.

V případě svévolného jednání ale ve svém věku dost riskujete.
V tom případě byste se měl pokusit dosáhnout se zaměstnavatelem
alespoň zpětně nějaké shody.

Přijít o práci ve věku blízkém důchodovému
věku může znamenat už další práci nenajít…

anonym

Vždy se to točí jen kolem otázky, jak obtížné je pro zaměstnavatele vás nahradit někým jiným ? Pokud je to snadné a nepředstavuje to žádné zvýšené náklady či zdržení projektů, pak velmi doporučuji nezavdávat zaměstnavateli příčinu k tomu aby to udělal a plnit zadané úkoly přesně tak, jak zadány byly.

Edison

Prokaž jednou někomu laskavost a za chvíli to máš v popisu práce… To je přesně tento případ. A stejné je to u nás. Obyčejní montážníci jsou nuceni dělat projekční činnosti. Teda mimo jiné… Já jsem na to kluky upozorňoval na začátku, aby „tu dokumentaci“ nedělali, ale aby ji vyžadovali od zadavatele úkolu. A teď se divěj, co maj práce… Prostě nebetyčná hloupost, která jen pomáhá udržet ve firmě ten bordel, protože „to tak přeci funguje“. Jsem zvědavej, kdy je donutěj ještě si shánět kšefty… Ale pozor, plat za ty všechny NEDOSTANE nikdo!