Anonymousawe

Může manželka získat po rozvodu obecní byt?

Před manželstvím jsem získal obecní byt, složil jsem kauci, v nájemní smlouvě jsem uveden já. Po svatbě se přidala bez mého vědomí i manželka. Nyní se o náklady dělíme, já platím energie, ona nájem. Komu byt bude při rozvodu prisouzen? V bytě vychovame děti, které budou v její péči. Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Obecní byt jste nezískal, byt stále patří obci.
Právo společného nájmu je podle mne v pořádku, jen mne zaráží
to „bez Vašeho vědomí“ → Vy jste to nevyřizovali společně?

Byt nebude po rozvodu přisouzem ani jednomu (bude dál patřit obci),
ale soud může rozhodnout, že právo v něm bydlet bude po rozvodu mít
ten, v jehož péči budou děti.

Další odpovědi
cukrar

To je zloby a nepravdy v této větě:
Po svatbě se přidala bez mého vědomí i manželka..
Domnívám se, že kecáte.
Jedině soud rozhodně, komu bude náležet nájemní právo, pokud to do té doby nevyřeší někdo jiný, třeba obec ukončením nájemní smlouvy.

Drap

Nelze předjímat rozhodnutí soudu. Lze však předpokládat, že díky dětem , zůstane byt manželce.