Může majitel požadovat kauci po stálém najemníkovi?

V roce 2011 se má uvolnit nájemné a náš majitel požaduje po svých stálích nájemnících,které odkoupil i s domem 3 měsíční kauci.Má na to nárok ze zákona?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jen tím, že odkoupil dům i s nájemníky nezakládá nárok na nic. Majitel musí převzít veškeré smlouvy tak jak jsou nyní postavené. Předloží vám tedy novou smlouvu, kde však bude jediná změna a to pronajímatel (např. z OPBH města.. na jméno a příjmení majitele domu), jiné náležitosti zůstávají stejné.
Ovšem je možné se dohodnout téměř na čemkoli. Dohoda je však oboustranný právní akt, tudíž pokud jedna strana nesouhlasí, nejde o dohodu.