Může majitel bytu násilně vystěhovat z pronajatého bytu 3 člennou rodinu pro nezapl.4 nájmů a jestli ano tak kam?

Když nemá kam jinam se rodina vystěhovat a vše je na základě smlouvy o pronájmu.

Nejlepší odpověď
standa

Přestože jsem principiálně na straně pronajímatele, které mu dlužíte nájem…, tak NÁSILÍ určitě není na místě !

Když odhledénu od důvodů proč neplatíte nájemné a zůstanu pouze u skutečnosti, že není zaplaceno, tak na straně pronajímatele je právo vám dát výpověď z nájmu s 3-měsíční výpovědní dobou. Pokud se nevystěhujete v této výpovědní době, tak na straně pronajímatele je právo na vás podat žalobu na vyklizení bytu… a pak už to bude na soudu, aby dál posuzoval, jak to bude s případným náhradním bydlením *)

*) podívejte se na příslušná ustanovení občanského zákoníku, která se vaším ´problémem´ zabývají (§ 711–712)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx

Další odpovědi
člověk

jde o to jestli je nájem na dobu určitou,či neurčitou
na určitou,vás může vystěhovat po třech měsících,
a kam vystěhovat,to majitele nezajímá
holt to je kapitalizmus a bude hůř po těchto volbách,
budeme bydlat v přívěsech v kempincích

Michálek1245

Dobrý den, násilně to určitě nepůjde. Vždycky jde o to se nějakým způsobem domluvit. Samozřejmě pokud je tam nějaká dlouhodobá problematická část jako třeba neplacení nájmu, stížnosti sousedů, tak to jde. Jsou speciální firmy na vyklizení nemovitosti v Praze. Nicméně vždycky je dobré to řešit oficiální cestou. :) Protože v tomhle případě je většinou v právu ten nájemce.