huxa

Může lékárnice si vynutit koupení léků tím, že předem počmrká krabičku?

Řeknu, že je jdu koupit, páč se museli objednávat a zeptám se „Ještě, kolik se musí doplácet?“. Ona na krabičky napíše dávkování a až potom se podívá, kolik budu doplácet, což bylo o sto korun více, než v jiných lékárnách. Řekl jsem, že je nekoupím, páč to mají moc drahé a poprosil, ať mi vrátí recept, ona ovšem, že to nejde, že jí to už nevezmou zpět, že to musím koupit. Určitě to není seriózní lékárna, ale může takto „vydírat“?

Nejlepší odpověď
zjentek

což bylo o sto korun více, než v jiných lékárnách- nepřiměřená marže- odstupuješ od obchodu. Za druhé, když jí nedáš peníze, recept je tvůj, to prokážeš a ona bude muset prokázat, že si na krabičku kreslila kvůli tebe, což bude ve finále hodně komická situace, to bych si vychutnal ,)
Doplňuji:
myslím to tak, že odstupuješ od obchodu z důvodu krajně nevýhodné koupě ..to prokážeš právě tou jejich marží ,)

Další odpovědi
anonym

Huxo, proč ses nezaptal na cenu léku, když sis jej nechal objednat? V tom okamžiku bylo na místě, aby ses rozhodl, zda za určenou cenu lék chceš, nebo půjdeš jinam. Pokud už lékárna léky objedná, tak logicky počítá s tím, že si je vyzvedneš.
Donutit Tě, aby sis je opravdu koupil, nemůže. Slušné to ale v žádném případě není. Máme „tržní kapitalismus“, takže je dobré informovat se o takových záležitostech, jako je cena, předem.
Jako vydírání to opravdu nevidím.

ponovotny

může to zkoušet a ty na ni můžeš zavolat čoiku. Nákup je uzavřen až tvým zaplacením. Ona tě počmrkáním krabičky nemůže k ničemu nutit. Můžeš ale chtít chápat, že tím počmrkáním JÍ vznikl problém

nonnel

Nemůže.

Bedy

Donutit ke koupi léku Vás nikdo nemůže, nicméně pokud si jdu něco koupit, tak si zjistím cenu – třeba jen dotazem na lékárnici.

Osobně léky téměř vůbec nekupuji, co jde, tak léčím přírodní cestou – výhodu to má v tom, že tam prakticky nejsou žádné vedlejší účinky a pro tělo je to rozhodně přirozenější a bezpečnější, než ta chemie.