vivatisCZ

Může ledová voda způsobit bolest zubu?

Ve stánku mi prodali opravdu ledovou vodu a nyní mně bolí když dejchám tak ten zub.

Nejlepší odpověď
briketka10

ano může, jestli je odhalený jen málo krček..
Doplňuji:
Obnažené zubní krčky vyžadují zvláštní péči:
Jaké jsou příčiny přecitlivělosti zubů? Stává se, že Vás po příliš horkých nebo naopak studených jídlech a nápojích rozbolí zuby? Nejčastější příčinou je v takovém případě ustupující dáseň s následným obnažením zubních krčků, které pak dále zůstávají bez ochrany.
http://www.le­karna.cz/elmex-sensitive-zubni-pasta-75ml/
http://www.le­karna.cz/elmex-gelee-1x25gm-zubni-gel-1/

Další odpovědi
bolak

Žádným odhaleným křečkem to bejt ani nemusí, stačí když máš kaz, špatně vyplombovanej zub případně uvolněnou plombu, nebo i jen malou dírku v zubu a nerv se podráždí klidně i rozdílem teplot. A pak už bolí prakticky cokoliv, horký, studený, dotyk jazykem, jakákoliv tekutina na tom místě a dokonce i slina, a to už pak ani nespíš. A někdy je to i soustavná bolest po několik dní.

go to zubař …

beer

Při zdravém chrupu by k tomuto nemělo dojít.
Pokud to nepřejde, neuškodí návštěva zubaře.

Araxis

Odhalený krček jak tomu píši ostatní.Myslím si že kdyby bolest se ještě víc stupňovala je na čase navštívit zubaře.U mě zabírá pasta Sensodyne-aspon u mě…