zjentek

Může kybernetický zločinec listovat v úložišti počítače, který se nachází v režimu spánku?

Odpovědi
Dochy

Ne. Pokud je v režimu spánku, je procesor nečinný, nelze z počítače ani do počítače dostat žádné informace. Bylo by nutné počítač nejdřív probudit, což se dá udělat buď časovačem počítače, nebo za jistých podmínek i po síti (ale počítač na to musí být nakonfigurován)

aliendrone

Těžko říci. To co píše Dochy…, inu NEJSEM již přesvědčen o tom, že to možné není. Jednoduše proto, že dnes se vyrábí procesory, které NEPODLÉHAJÍ vůli uživatele, nýbrž na nich běží samostatný operační systém, zcela mimo kontrolu jakéhokoliv tvého SW vybavení. Ve spolupráci s čipsetem je zcela NADŘAZEN všemu ostatnímu, takže se klidně může opakovat to, co již tak důvěrně známe z mobilních telefonů. (včetně skrytého zapnutí a provozu zařízení)

Osobně jsem přesvědčen, že tohle „zadnodvířkování“ (za účelem fízlování „pro naše dobro“ a na NAŠE NÁKLADY) nás jednou přijde SAKRA draho. A to v okamžiku, kdy se jim do tohio nějaká třetí strana nabourá.

https://www.ro­ot.cz/clanky/mi­nix-je-zrejme-nejrozsirenejsim-systemem-je-ukryty-v-procesorech-intel/

plebs

Všechno je možné internet je kvalitní džungle.
Zjistěte, zda nemáte otevřené porty a IP adresu možno program IP Agent.exe.
Nebo schránku Schields UPI – Explain Networking.
Pokud možno freeware Zone Alarm bude vás informovat o útoku a adresu hackera rovněž velmi drasticky zpomalí skan a hacker bude mít po vtákách.
Ti co používají počítač jenom občas tam to nebezpečí není velké napadením hackerem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.