Werwolfo

Může kůň zvracet?

Co myslíte? :)

Nejlepší odpověď
Lorrien

Kůň nemůže zvracet, tvar žaludku a jícnu mu to neumožňuje. ;)

Další odpovědi
quentos

správnou Lorrieninu odpověď ještě doplním o zdroj: http://www.won­derquest.com/Hor­seVomit.htm Mají záklopku, díky níž je jejich trávicí trakt skutečně jednosměrný.
Btw, tohle znáte? „Už jsem viděl hodně věcí – koně blít, hada chc*t, převrácenou maringotku…“ … už tato průpovídka naznačuje, že to možné asi nebude ;{)>

kiko

Ne, kůň opravdu zvracet nemůže… Kvůli tomu vzniká kolika, což je nemoc trávicího ústrojí, kdy dojde k zauzlování střev a kůň může i umřít. :-/ Proto nikdy nedávejte koním plesnivé krmení a nepřekrmujte je!

kamila44444

Ne, nemůže