PandaGrilCZ

Může králík banánové chipsy?

Zdravím, četla jsem na internetu že banánové chipsy jsou pro králíky naprosto nevhodné protože obsahují nějaký olej kterým je pak smaží. My máme sušičku na ovoce a sušíme banány bez jakéhokoliv oleje. Může to můj králíček ? Domácí banánové chipsy?

Nejlepší odpověď
Drap

Banán vůbec neni vhodná potravina pro králíka. Neni to jeho přirozená strava. Pokud chceš krmit banány, kup si opici.

Další odpovědi
Mats

Pokud je jenom usušené v sušičce bez oleje tak ano ale pozor králík může po banánech dost přibrat. A taky si myslím že čerstvé banány budou lepší.

Zdroj: https://www.zve­rokruh-shop.cz/zvirata-na-prodejnach/drobni-savci/kralik-zakrsly#krmivo