lenka.seda

Může králík…

…jíst čerstvou trávu venku, prtože jsem to slyšela. podle mě je to blbost protože králík se normálně může pustit ven do výběhu ne? mamka ho teď nechce pouštět kvůli vedru a taky proto, že někde četla že tu čerstvou nesmí… Děkuji

Nejlepší odpověď
Pájo

Záleží, jaké máte možnosti. Ne každý může zbudovat venkovní výběhy. Proto jen králíky ze sena postupně převede na zelenou stravu. Výběhy (posuvné klece) mají jistě své výhody. Pokud do nich králíka / králíky dáte na celý den, je opravdu dobré, část výběhu zastínit. Je nutné je ve výběhu občas zkontrolovat… mohou se podhrabávat, nemáte-li pletivo i zespodu klece.
Doplňuji:
http://odpove­di.cz/otazky/mu­ze-jist-kralik-pampelisku-myslim-stonek-a-kvet