zabijakorku

Může korodovat živá věc?

Nejlepší odpověď
annas

Člověče, prach jsi a v prach se obrátíš… , takže zřejmě může zrezivět jen obrazně.

Chcete-lii se dovědět o korozi, jíž často provázejí bludy, přečtěte si článek „Bludy, omyly a polopravdy v korozi kovů “

https://www.en­gineering.sk/clan­ky2/stroje-a-technologie/2204-bludy-omyly-a-polopravdy-v-korozi-kov

Další odpovědi
Drap

Wiki říká toto:
Koroze je samovolné, postupné rozrušení kovů či nekovových organických i anorganických materiálů (např. hornin či plastů) vlivem chemické nebo elektrochemické reakce s okolním prostředím.
Z toho jasně vyplývá že živá věc korodovat nemůže.

aliendrone

Mně přijde ta definice z wiki dost blbá. >>> „… postupné rozrušení kovů či nekovových ORGANICKÝCH i anorganických materiálů…“

Z ní by vyplývalo, že např. tkáně (tedy ORGANICKÝ materiál) korodují. Zajisté podléhají kyslíkové degradaci, nicméně zrovna korozí bych to nenazval, tento termín se podle mě používá u NEŽIVÝCH materiálů (tedy nebiologického původu).

zabijakorku

omlouvám se, ale pořád nechápu které slovo z této definice to vylučuje. Cožpak nelze brát lidskou tkáň jako anorganický materiá?