ptáč

Může konzumace skořice zabránit vzniku aneurysma nebo ruptury v sešlém věku?

Skořice prý tepnám vrací pružnost.
Eva Bosáková měla aneurysma.
http://sport.li­dovky.cz/eva-bosakova-si-objednala-toasty-a-vino-pak-zemrela-f8p-/ostatni-sporty.aspx?c=A111208­_194027_ln-sport-ostatni_vrb

Nejlepší odpověď
da ny

Skořice je jistě velmi prospěšná ;)
Domnívám se že jen skořice ne. …

„Aneurysma tepny je důsledkem vrozené poruchy nebo následek získaného onemocnění.“

„Aneurysma srdce může vzniknout po rozsáhlejším infarktu myokardu. Poškozená svalovina srdce se zhojí jizvou, která se vyklene tlakem krve v pracujícím srdci.“ ⇒ zde ( a u mozkové mrtvice) je vhodnou prevencí dostatek Mg (v kombinaci s Ca, jinak to naše těo neuní vstřebat. Užívání samotného Mg je málo účinné), spíše než skořice.

Další odpovědi
SickBreed

To je otázka pro odborníka a na odborníka se obraťte, pokud chcete dostat odpověď u které se dá předpokládat nějaká skutečná informační hodnota.

ptáč

Když nevím, nedá se nic dělat.