marťa382

Může kontaktní čočka po 11 dnech v roztoku ,,zplesnivět´´?

Nechala jsem si kontaktní čočky 11 dní v jednom roztoku (neměnila jsem ho) a pak jsem si je chtěla nasadit, ale zjistila jsem, že je na nich něco jako plíseň. Je to tím, že byly tak dlouho v jednom roztoku?
_____________­________________________­__
Dala jsem to do ZDRAVÍ, protože jsem se chtěla zeptat,jestli se mi nic nemůže stát, když si je nasadím, ale je přes ně špatně vidět, jakoby zamlženě, takže je nosit stejně nebudu.
_____________­________________________­_______________
Nestalo se vám to třeba někdy?

Nejlepší odpověď
MadAnnie

Myslím, že to není možné. Já osobně používám čočky jen občas a někdy mám čočky v jednom roztoku zavřené třeba měsíc a nic podobného se mi nestalo.
Občas se mi stane, že mi tam uplí nějaké smítko z oblečení nebo tak. To pak může vypadat jako plíseň, ale to se novým roztokem zase pročtistí.
Zkus je roztokem propláchnout a uvidíš co se stane. Pokud máš ale pocit, že je to plesnivé, tak to asi nedoporučuji znovu nasazovat 🙂

Další odpovědi
briketka10

záleží jaký máš roztok, některé levné mohou tu plíseň zapříčinit, jestli máš na bázi peroxidu tak ten je proti plísni účinný..

http://www.coc­kyshop.cz/doku­menty/peroxido­ve-roztoky