DceFR

Může kočka domácí přenášet veš dětskou s dítětě na jiné?

Nejlepší odpověď
briketka10

Můj názor je takový, že nemůže.
http://ona.id­nes.cz/pravda-a-myty-o-vsich-0r7-/deti.aspx?c=A070826­_231208_zdravi_de­ti_skr

Doplňuji :

Nikoli. Vši nejsou schopny přežívat na domácích nebo jiných zvířatech. Zvířata, například psi nebo prasata, mají jiný druh vší a ty člověka nenapadají. Tedy i
kočka patří mezi domácí zvíře a má jiný druh vší u ní by se dětská veš nikdy
nikdy nedržela a nemohla by přelézt s dítěte na dítě.

Další odpovědi
jmhad

Wikipedie říká v úvodu: Veš dětská (Pediculus capitis) je cizopasný hmyz žijící v lidských vlasech, kde saje krev. Zdržuje se výhradně na hlavě člověka .
Takže kočka je nepřenáší.

gecco

Samozřejmě, že může…
Veš krátkodobě přežije i na hřebenu či kartáči na vlasy…
😉