Rokio

Může klidně i schizofrenik pracovat jako lékař, pokud vystuduje medicínu?

Samozřejmě je jisté, že nemůže vykonávat profesí psychiatra, ale může dělat například takového chirurga, či pediatra?

Co myslíte? Je to možné, nebo to nějaký zákon zakazuje?

Nejlepší odpověď
Palpatine

A proč by ne? Samozřejmě záleží na závažnosti, ale zatím schizofreniky co znám, tak jim to nijak nebrání v práci a ani si nestěžovali.
Třeba takový Rufus May, je slavný britský klinický psycholog a schizofrenik. Takoví lidé právě díky své nemoci můžou pacienty lépe pochopit. A pokud by takový člověk bral léky, proč by nemohl být i chirurg?

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Rufus_May

Další odpovědi
anonym

Proč ne,hlavně ať nestuduje po domácku alternativní medicínu to by spolu se schizofrenií už byla zřejmě vražedná kombinace.

Ametyst

Jistě, proč ne. Strojvedoucího nebo řidiče autobusu rozhodně dělat nemůže, pilota nebo dispečera už vůbec ne: ti mají totiž trestní odpovědnost, paragraf obecného ohrožení.

EKSOT123

Že by jiná verze doktora Frankensteina?